Gdje je naš Energopetrol?

 

 

Dok traje sudska rasprava u vezi sa optužbama na račun bivšeg premijera Hrvatske, isti se ne da i kaže: „Svedoci su kriminalci koji mi sada uzvraćaju." U Hrvatskoj se raspravlja, istražuje, govori, piše i sudi, a kod nas o pljačkaškoj privatizaciji - ni riječi. Svi šute...

 

Dok pljušte optužbe na račun bivših partijskih drugova, gospodin Senader poručuje „Dokazat ću namještaljku. Tko mi smješta ? E, to će se vidjeti na kraju.“

Kako MOL iz Mađarske crpi snagu iz sustava LODO, dotle hrvatska strana ide u pravcu da se LODO izmjeni, kako bi INA promjenila sistem Liste ovlaštenja za donošenje odluka.

Dok se vodi rovovska borba oko preuzimanja INE, dotle „umješač“ u ove procese u slučaju Energopetrol šuti. Svi šute?!

Kako se prebacuje MOL-u da nije ispunio svoje obaveze „modernizacije refinerije i mreže benzijskih postaja, te plasiranje Ininih proizvoda na regionalno tržište“ dotle o Energopetrolu niko ne progovara.

Dok se o imenima u slučaju MOL- INA uveliko govori, u našem „slučaju Energopetrol“ niko ne priča.

Još je tragičnije da niko ne priča o preuzimanju Tuzlanske banke od strane NLB banke, pogotovo što NLB ne može ni „proviriti“ na hrvatsko tršište zbog stare devizne štednje.

Slučajevi prodaje struje na relaciji Šibenik- Mostar su aktuelni a tzv. hobotnica koja seže sve do Elektroprivrede BiH miruje. Dok se slučaj privatizacije Alminija „krčka“ dotle je slučaj hotela „Neum“ u vlasništvu Polihema Tuzla, u stanju mirovanja.

Dok se diže prašina oko Bosnalijeka, a svi izgledi su da je i Fabrika duhana Sarajevo na redu, u ostalim slučajevima se šuti ili su zaboravljeni.

Kako je bitka prenesena na teren zakonodavne vlasti F BiH koja nastoji da iznjedri

„ spasonosno jaje„ u tzv. Zakonu o reviziji, dotle se lome koplja oko bezveznih stvari.

Na kraju će biti po onoj staroj „ Tresla se gora rodio se miš“.

Dok službenici SIPA i Uprave za indirektno oporezivanje primaju „bijedne“ plate svi veliki i moćni „šlajbuče“ desetine miliona novčanica odnosno imovine.

Dok Uskok skače i bori se, dotle SIPA i UIO najavljuje štrajk.

Ispade „kobejagi“ sistem funkcioniše.

Funkcioniše: Onaj hlopovski....

Također provjerite

Izazovi i problemi vodovodnog i odvodnog sistema u Srebreniku – kritika

Međutim, nedostatak konkretnih akcija i jasne strategije za rješavanje problema čini da mnogi vjeruju kako trenutna gradska uprava nije sposobna nositi se s ovim velikim izazovima. Situacija je naročito kritična u ruralnim područjima, gdje nepostojanje kanalizacione mreže stvara sve veće ekološke i zdravstvene probleme (pogledajte malo na šta liče pojedini potoci koji prolaze kroz Seonu, Luku, kako nam Tinja izgleda i koliko smeća je u potocima koji se ulijevaju u Tinju). Gradska uprava bi trebala posvetiti posebnu pažnju i ovim zajednicama, osigurati financiranje za razvoj infrastrukture i osigurati da svi građani imaju pristup osnovnim uslugama koje su ključne za bolji i kvalitetan život.

Atina i Akropolis – simbol starogrčke civilizacije

Akropolis, smješten u srcu Atine, predstavlja ključni simbol starogrčke civilizacije i važan arheološki lokalitet. Naziv "akropolis" potiče od grčkih riječi za "visoko" i "grad". Najpoznatija građevina na Akropolisu je Partenon, hram posvećen božici Ateni, izgrađen u 5. stoljeću prije nove ere. Osim Partenona, kompleks uključuje i Erehtejon s Kariatidama i Propileje, monumentalni ulaz. Akropolis je bio svjedok mnogih promjena tokom istorije, od vjerskog središta do vojne utvrde. Danas je prepoznat kao svjetska baština i privlači brojne turiste. On simbolizuje ne samo antičku Grčku, već i trajnu kulturnu i umjetničku vrijednost.

Komentariši