Hoće li biti smijenjeni šefovi službi u Općini Srebrenik?

Bunt i nezadovoljstvo neformalne grupe "Srebrenik je naš" nedavno je dostavio svoje zahtjeve općinskom načelniku Sanelu Buljubašiću, a jedan od njih je i smjena svih šefova službi u Općini Srebrenik!
SetWidth678-srebrenik-sefovi

U pitanju je sedam općinskih službi, kojima rukovode:

- Jakub Suljkanović (služba za finansije i inspekcijski nadzor)
- Ramiz Suljkanović (služba za opću upravu i zajedničke poslove)
- Muhamed Jašarević (služba za društvene djelatnosti i boračko-invalidsku zaštitu)
- Samir Muratović (služba za prostorno uređenje i zaštitu okolice)
- Ibrahim Smajlović (služba za poduzetništvo, lokalni razvoj i investicije)
- Zijo Nurikić (služba za geodetske i imovinsko-pravne poslove)
- Bajro Imširović (služba za civilnu zaštitu).

Neformalna grupa "Srebrenik je naš" smatra da su šefovi službi do sada loše radili, iako se nisu konkretno izjasnili šta to tačno zamjeraju ovoj sedmorki, dok prema njihovom mišljenju načelnik Sanel Buljubašić za sada dobro radi, pa tako još ne traže i njegovu smjenu. Na njihovom posljednjem sastanku, načelnik Buljubašić je obećao da će udovoljiti zahtjevu ove grupe te da će u narednim danima svi šefovi biti smijenjeni, ali i da će biti udovoljeno i ostalim zahtjevima ove neformalne grupe, koju uglavnom čine demobilisani borci ABiH, koji smatraju da su obespravljeni.

Ovo je samo jedan u nizu zahtjeva ove neformalne grupe, a hoće li se smjena načelnikovih prvih saradnika i dogoditi, ostaje da se vidi. Zanimljivo je da aktuelnih sedam šefova službi rukovodi ovim sektorima već nekoliko godina, čiji je rad nekada više a nkada manje bio kritikovan od Općinskog vijeća, ali nikada se nisu spominjale njihove smjene, sve do sada.

(pressing.ba)

Također provjerite

Izazovi i problemi vodovodnog i odvodnog sistema u Srebreniku – kritika

Međutim, nedostatak konkretnih akcija i jasne strategije za rješavanje problema čini da mnogi vjeruju kako trenutna gradska uprava nije sposobna nositi se s ovim velikim izazovima. Situacija je naročito kritična u ruralnim područjima, gdje nepostojanje kanalizacione mreže stvara sve veće ekološke i zdravstvene probleme (pogledajte malo na šta liče pojedini potoci koji prolaze kroz Seonu, Luku, kako nam Tinja izgleda i koliko smeća je u potocima koji se ulijevaju u Tinju). Gradska uprava bi trebala posvetiti posebnu pažnju i ovim zajednicama, osigurati financiranje za razvoj infrastrukture i osigurati da svi građani imaju pristup osnovnim uslugama koje su ključne za bolji i kvalitetan život.

Atina i Akropolis – simbol starogrčke civilizacije

Akropolis, smješten u srcu Atine, predstavlja ključni simbol starogrčke civilizacije i važan arheološki lokalitet. Naziv "akropolis" potiče od grčkih riječi za "visoko" i "grad". Najpoznatija građevina na Akropolisu je Partenon, hram posvećen božici Ateni, izgrađen u 5. stoljeću prije nove ere. Osim Partenona, kompleks uključuje i Erehtejon s Kariatidama i Propileje, monumentalni ulaz. Akropolis je bio svjedok mnogih promjena tokom istorije, od vjerskog središta do vojne utvrde. Danas je prepoznat kao svjetska baština i privlači brojne turiste. On simbolizuje ne samo antičku Grčku, već i trajnu kulturnu i umjetničku vrijednost.

Komentariši