Kremlj: Putin je uvijek bio otvoren za razgovore

Ruski predsjednik Vladimir Putin otvoren je za pregovore s Ukrajinom “od samog početka i ništa se nije promijenilo po tom pitanju”, izjavio je novinarima u petak portparol Kremlja Dmitrij Peskov, komentirajući izjave turskog predsjednika Recepa Tayyipa Erdogana.

Erdogan je izjavio ranije kako izgleda da je Putin “mnogo blaži i otvoreniji za pregovore” nego što je to bio u prošlosti.

– Nismo bez nade – izjavio je on o mogućnosti pregovora o okončanju sukoba.

– Ako se sjećate, predsjednik Putin pokušao je da inicira razgovore s NATO-om i sa Sjedinjenim Državama, čak i prije specijalne vojne operacije – kazao je Peskov, misleći na rusku agresiju protiv Ukrajine koja je počela prije skoro osam mjeseci.

Putin je, kako je dodao,  bio otvoren za razgovore kada je dokument između ruskih i ukrajinskih pregovarača skoro bio dogovoren.

– Tako da se po tom pitanju ništa nije promijenilo. Pozicija ukrajiinske strane se promijenila, ukrajinski zakon sada zabranjuje sve pregovore – kazao je Peskov.

Ruski zvaničnici u više navrata su izjavili da neće pregovarati o vraćanju četiri ukrajinske regije koje je Moskva nelegalno anektirala prošlog mjeseca. Nakon otimačine teritorije, ukrajinski predsjednik Volodimir Zelenski odbacio je svake razgovore s Moskvom sve dok Putin ostaje predsjednik, prenosi AP.

The post Kremlj: Putin je uvijek bio otvoren za razgovore appeared first on Kameleon M&M.

Powered by www.Srebrenik.net

Također provjerite

Izazovi i problemi vodovodnog i odvodnog sistema u Srebreniku – kritika

Međutim, nedostatak konkretnih akcija i jasne strategije za rješavanje problema čini da mnogi vjeruju kako trenutna gradska uprava nije sposobna nositi se s ovim velikim izazovima. Situacija je naročito kritična u ruralnim područjima, gdje nepostojanje kanalizacione mreže stvara sve veće ekološke i zdravstvene probleme (pogledajte malo na šta liče pojedini potoci koji prolaze kroz Seonu, Luku, kako nam Tinja izgleda i koliko smeća je u potocima koji se ulijevaju u Tinju). Gradska uprava bi trebala posvetiti posebnu pažnju i ovim zajednicama, osigurati financiranje za razvoj infrastrukture i osigurati da svi građani imaju pristup osnovnim uslugama koje su ključne za bolji i kvalitetan život.

Atina i Akropolis – simbol starogrčke civilizacije

Akropolis, smješten u srcu Atine, predstavlja ključni simbol starogrčke civilizacije i važan arheološki lokalitet. Naziv "akropolis" potiče od grčkih riječi za "visoko" i "grad". Najpoznatija građevina na Akropolisu je Partenon, hram posvećen božici Ateni, izgrađen u 5. stoljeću prije nove ere. Osim Partenona, kompleks uključuje i Erehtejon s Kariatidama i Propileje, monumentalni ulaz. Akropolis je bio svjedok mnogih promjena tokom istorije, od vjerskog središta do vojne utvrde. Danas je prepoznat kao svjetska baština i privlači brojne turiste. On simbolizuje ne samo antičku Grčku, već i trajnu kulturnu i umjetničku vrijednost.