Magnifico objavio video na kojem se čudi šta Dodik priča o njegovoj pjesmi “Pukni zoro”

Član Predsjedništva BiH Milorad Dodik ponovo je pričao o pjesmi “Pukni zoro” reagujući na izjavu Branislava Borenovića da je “puk'o”.

“On pjevajući najavljuje neke nove ratove i stradanja? To je za ozbiljnu opservaciju. Ovo može samo čovjek koji je stvarno puk’o”, poručio je Borenović komentarišući jučerašnji Dodikov performans sa harmonikašem u zgradi Predsjedništva BiH.

Dodikova reakcija je uslijedila brzo.

“Ja sam pjevao ‘Pukni zoro’ pjesmu, on je to pogrešno razumio vjerovatno. To je divna pjesma koju su pjevali srpski vojnici na Kajmakčalanu prvi put. U teškim borbama su se borili da se vrate na prostor Srbije, na Solunskom frontu i jedna divna pjesma koja ne vrijeđa nikoga, koja pjeva i opjevava ratnike koji se vraćaju iz rata a ne ratnike koji idu u rat, rekao je jučer Dodik nakon sjednice Predsjedništva BiH.

Osim činjenice da je za mnoge ovo lijepa pjesma, ona nije nastala onako je Dodik ispričao.

Pjesma “Pukni zoro”, koju svi rado slušaju i kafanama, i koja se pušta na raznim svečanostima u Srbiji i Republici Srpskoj, nastala je za potrebe filma “Montevideo, Bog te video”, a komponovao ju je i napisao slovenački muzičar Robert Pešut Magnifico.

Upravo je danas Magnifico na svom Facebook profilu podijelio zanimljiv video na kojem sluša šta Dodik priča o njegovoj pjesmi. Sve je ispratio uz jedan kratak komentar:

“Svakog dana u svakom pogledu sve više napredujem”.

Izvor: Fokus.ba

The post Magnifico objavio video na kojem se čudi šta Dodik priča o njegovoj pjesmi “Pukni zoro” appeared first on Kameleon M&M.

Powered by www.Srebrenik.net

Također provjerite

Izazovi i problemi vodovodnog i odvodnog sistema u Srebreniku – kritika

Međutim, nedostatak konkretnih akcija i jasne strategije za rješavanje problema čini da mnogi vjeruju kako trenutna gradska uprava nije sposobna nositi se s ovim velikim izazovima. Situacija je naročito kritična u ruralnim područjima, gdje nepostojanje kanalizacione mreže stvara sve veće ekološke i zdravstvene probleme (pogledajte malo na šta liče pojedini potoci koji prolaze kroz Seonu, Luku, kako nam Tinja izgleda i koliko smeća je u potocima koji se ulijevaju u Tinju). Gradska uprava bi trebala posvetiti posebnu pažnju i ovim zajednicama, osigurati financiranje za razvoj infrastrukture i osigurati da svi građani imaju pristup osnovnim uslugama koje su ključne za bolji i kvalitetan život.

Atina i Akropolis – simbol starogrčke civilizacije

Akropolis, smješten u srcu Atine, predstavlja ključni simbol starogrčke civilizacije i važan arheološki lokalitet. Naziv "akropolis" potiče od grčkih riječi za "visoko" i "grad". Najpoznatija građevina na Akropolisu je Partenon, hram posvećen božici Ateni, izgrađen u 5. stoljeću prije nove ere. Osim Partenona, kompleks uključuje i Erehtejon s Kariatidama i Propileje, monumentalni ulaz. Akropolis je bio svjedok mnogih promjena tokom istorije, od vjerskog središta do vojne utvrde. Danas je prepoznat kao svjetska baština i privlači brojne turiste. On simbolizuje ne samo antičku Grčku, već i trajnu kulturnu i umjetničku vrijednost.