Maturantima MSŠ Srebrenik oduzeta droga na granici

granicabihhrvatska-600x308Kod dvojice učenika "Mješovite srednje škole" Srebrenik koji su krenuli na ekskurziju u Španiju, prilikom rutinske kontrole na granici u Županji pronađena je i oduzeta opojna droga!

Naime, grupa učenika i profesora sinoć je zaustavljena na granici u Županji kako bi se izvršila redovna-rutinska kontrola prilikom ulaska u Evropsku uniju. Na upit policajca da oni koji imaju bilo kakvu opojnu drogu (tablete, bobe, travu...) da odmah predaju kako se ne bi vršio detaljan pregled sa psima, koji će ionako otkriti sve, dvojica učenika su "nasjela" i odmah predala opojnu drogu koju su ponijeli sa sobom, a kako nezvanično saznajemo droga je pronađena u autobusu gdje su se nalazili učenici Ekonomske i Mašinske škole.

Nakon ovoga, svi putnici su morali izaći iz busa, kako bi se detaljno izvršio pregled vozila, a kontrola i zadržavanje na granici u Županji trajalo je čak pet sati.

Učenici kod kojih je pronađena opojna droga zadržani su a potom i vraćeni u Bosnu i Hercegovinu, gdje su predati nadležnim organima koji će provesti postupak protiv njih.

Za sada nije poznato jesu li učenici kod kojih je pronađena opojna droga i sami uživaoci i konzumenti ili su samo prenosili nekome od drugih učenika ili su pak imali namjeru preprodavati, no sve će pokazati detaljnija istraga.

Ostatak ekspedicije "Mješovite srednje škole" Srebrenik, nakon višesatnog zadržavanja nastavio je put ka Španiji.

Također provjerite

Festival sevdalinke: Nihad Kantić Šike osvajač Plakete „Safet Isović“

Festival sevdalinke: Nihad Kantić Šike osvajač Plakete „Safet Isović“

Festival sevdalinke: Nihad Kantić Šike osvajač Plakete „Safet Isović“ U velikoj sali Bosanskog kulturnog centra …

Samir Muratović - kandidat SDA za gradonačelnika Srebrenika

Samir Muratović – kandidat SDA za gradonačelnika Srebrenik – intervju

Gosp. Samir Muratović predstavio je niz mjera i planova koji bi, ako budu uspješno implementirani, mogli značajno unaprijediti svakodnevni život građana Srebrenika. Od rješavanja problema s vodosnabdijevanjem, preko stvaranja povoljnijeg poslovnog ambijenta, do modernizacije gradske uprave, jasno je da se kandidat zalaže za konkretne promjene koje odgovaraju potrebama lokalne zajednice. Ostaje da vidimo hoće li njegova vizija naići na podršku građana i na koji će se način planovi ostvariti ako mu bude ukazano povjerenje na predstojećim izborima. Hvala na odvojenom vremenu za intervju.

Srebrenik.NET
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.