Mirsad Kukić napušta čelo PDA

Na inicijativu Mirsada Kukića, predsjednika PDA, u prostorijama SDP-a održan je sastanak na kojem je razgovarano o sankcijama koje je administracija SAD-a, pored ostalih, izrekla i njemu. Sastanku su prisustvovali predsjednici SDP-a, Naše stranke, NiP-a i NES-a sa saradnicima.

Nakon sastanka je saopćeno da je iskazan nepodijeljen stav prema kome sve prisutne političke stranke, uključujući i SBB s kojima je ostvaren kontakt ranije, uvažavaju i respektuju stavove Vlade Sjedinjenih Američkih Država kao dokazanog prijatelja Bosne i Hercegovine.
Cijeneći takve stavove svojih kolega Mirsad Kukić je istakao kako na bilo koji način ne želi nanositi političku ili bilo kakvu drugu štetu Bosni i Hercegovini, te da neće biti prepreka nesmetanom funkcioniranju Vlade TK koja ostvaruje jako dobre rezultate u svom radu.

Dogovoreno je da će se on odmah nakon konstituisanja organa stranke, 24. januara 2022. godine, povući s mjesta predsjednika stranke, te tako omogućiti programsko funkcioniranje koalicije u Tuzlanskom kantonu.

Prisutni predsjednici stranaka su istakli kako takav pristup očekuju i od svih drugih visokopozicioniranih političara u Bosni i Hercegovini, iz njihovih ili drugih političkih stranaka i institucija koji dođu pod udar sankcija.

Učesnici sastanka su jasno opredjeljeni kako neće u budućnosti sarađivati s političkim strankama ukoliko na njihovom čelu budu lideri kojima su izrečene sankcije Vlade SAD-a ili zemalja članica Evropske unije.

Na kraju je dogovoreno da stranke danas prisutne na sastanku, zajedno sa još nekim koje nisu bile tu, ubrzaju rad na izradi programske platforme za predstojeće opšte izbore, uz jasno iskazano opredjeljenje da će potpisnice programske platforme biti stranke koje će formirati vlast nakon izbora u oktobru 2022. godine.

Iako će Mirsad Kukić otići s čela PDA, jasno je da suštinski ništa neće biti promijenjeno jer će on iz sjene nastaviti vladati svojom strankom, kao i Vladom TK.

The post Mirsad Kukić napušta čelo PDA appeared first on Kameleon M&M.

Powered by www.Srebrenik.net

Također provjerite

Izazovi i problemi vodovodnog i odvodnog sistema u Srebreniku – kritika

Međutim, nedostatak konkretnih akcija i jasne strategije za rješavanje problema čini da mnogi vjeruju kako trenutna gradska uprava nije sposobna nositi se s ovim velikim izazovima. Situacija je naročito kritična u ruralnim područjima, gdje nepostojanje kanalizacione mreže stvara sve veće ekološke i zdravstvene probleme (pogledajte malo na šta liče pojedini potoci koji prolaze kroz Seonu, Luku, kako nam Tinja izgleda i koliko smeća je u potocima koji se ulijevaju u Tinju). Gradska uprava bi trebala posvetiti posebnu pažnju i ovim zajednicama, osigurati financiranje za razvoj infrastrukture i osigurati da svi građani imaju pristup osnovnim uslugama koje su ključne za bolji i kvalitetan život.

Atina i Akropolis – simbol starogrčke civilizacije

Akropolis, smješten u srcu Atine, predstavlja ključni simbol starogrčke civilizacije i važan arheološki lokalitet. Naziv "akropolis" potiče od grčkih riječi za "visoko" i "grad". Najpoznatija građevina na Akropolisu je Partenon, hram posvećen božici Ateni, izgrađen u 5. stoljeću prije nove ere. Osim Partenona, kompleks uključuje i Erehtejon s Kariatidama i Propileje, monumentalni ulaz. Akropolis je bio svjedok mnogih promjena tokom istorije, od vjerskog središta do vojne utvrde. Danas je prepoznat kao svjetska baština i privlači brojne turiste. On simbolizuje ne samo antičku Grčku, već i trajnu kulturnu i umjetničku vrijednost.