Mustafa Sinanović – Muzičari su nekorektnim odlukama Vlade potpuno zapostavljeni

Mustafa Sinanović jedan je od tuzlanskih muzičara koji je, kao i mnogi ostali, pogođen novim epidemiološkim mjerama.

Prema novim odlukama koje su stupile na snagu, a u cilju sprječavanja širenja pandemije koronavirusa, muzičarima je zabranjeno da sviraju i na taj način im je egzistencija dovedena pod znak pitanja.

Mustafa Sinanović, kojem je muzika jedini izvor prihoda za život, stoga je Vladi uputio zahtjev za održavanje mirnih protesta, a u razgovoru je ispričao šta ga je nagnalo za ovakav potez:

“Obraćam se konkretno Vladi TK kao muzičar koji živi od muzike, koji nema nikakvih drugih primanja, da dobro razmisle o ovim mjerama koje nisu u drugim kantonima. Da dobro razmisle o tome kako to sve drugo može raditi, a muzičarima se zabranjuje rad. Nisam ljubomoran, ali kako to da smo mi muzičari toliko marginalizovani. Kakav je to zakon da 100 ljudi može biti u objektu, a ne može biti muzika? Ja treba da zabavljam ljude, a ne da razmišljam hoće li doći inspekcija i kazniti me. To nema smisla.”

Mustafa Sinanović je na kraju istakao i svoje mišljenje o tome koliko su same nove odluke opravdane:

“Ja mislim da su ovo veoma nekorektne odluke. Muzičari su ovakvim nekorektnim odlukama Vlade TK potpuno zapostavljeni i za nas se niko ne brine.”

The post Mustafa Sinanović – Muzičari su nekorektnim odlukama Vlade potpuno zapostavljeni appeared first on Kameleon M&M.

Powered by www.Srebrenik.net

Također provjerite

Izazovi i problemi vodovodnog i odvodnog sistema u Srebreniku – kritika

Međutim, nedostatak konkretnih akcija i jasne strategije za rješavanje problema čini da mnogi vjeruju kako trenutna gradska uprava nije sposobna nositi se s ovim velikim izazovima. Situacija je naročito kritična u ruralnim područjima, gdje nepostojanje kanalizacione mreže stvara sve veće ekološke i zdravstvene probleme (pogledajte malo na šta liče pojedini potoci koji prolaze kroz Seonu, Luku, kako nam Tinja izgleda i koliko smeća je u potocima koji se ulijevaju u Tinju). Gradska uprava bi trebala posvetiti posebnu pažnju i ovim zajednicama, osigurati financiranje za razvoj infrastrukture i osigurati da svi građani imaju pristup osnovnim uslugama koje su ključne za bolji i kvalitetan život.

Atina i Akropolis – simbol starogrčke civilizacije

Akropolis, smješten u srcu Atine, predstavlja ključni simbol starogrčke civilizacije i važan arheološki lokalitet. Naziv "akropolis" potiče od grčkih riječi za "visoko" i "grad". Najpoznatija građevina na Akropolisu je Partenon, hram posvećen božici Ateni, izgrađen u 5. stoljeću prije nove ere. Osim Partenona, kompleks uključuje i Erehtejon s Kariatidama i Propileje, monumentalni ulaz. Akropolis je bio svjedok mnogih promjena tokom istorije, od vjerskog središta do vojne utvrde. Danas je prepoznat kao svjetska baština i privlači brojne turiste. On simbolizuje ne samo antičku Grčku, već i trajnu kulturnu i umjetničku vrijednost.