Na sceni Doma kulture u Srebreniku odigrana hit komedija “Prosjačka opera”

U skoro punoj velikoj sali Doma kulture u Srebreniku sinoć su glumci Narodnog pozorišta Sarajevo izveli hit komediju “Prosjačka opera”.

Publika u Srebreniku vidno je uživala u ovom vrhunskom kulturnom događaju, predstavi koja je vrlo popularna u regionu i koja govori o svemu onome što nas tišti. Gotovo da ne postoji tema vezana za naše probleme, a da je nema u ovom komadu.

Satirična komedija “Prosjačka opera” u izvedbi glumaca Narodnog pozorišta Sarajevo je njihov profesionalni odgovor na vrijeme u kojem živimo i ljudska provokacija na devijacije tog vremena, društva u kojem živimo i žalosni položaju kulture unutar takvog društva. Riječ je o jednoj od najboljih pozorišnih komedija u regionu.

U predstavi ”Prosjačka opera” igrali su poznati glumci kao što su: Mirvad Kurić, Merima Lepić-Redžepović, Riad Ljutović, Emina Muftić, Mediha Musliović, Aldin Omerović, Milan Pavlović, Sanela Pepeljak, Vedrana Seksan, Aleksandar Seksan, Ermin Sijamija, Slaven Vidak, Andrea Aković, Darja Badnjević, Amina Begović, Mak Čengić, Vedran Đekić, Saša Krmpotić, dok režiju potpisuje poznati režiser Kokan Mladenović.

Srebrenik.NETwork

Također provjerite

Izazovi i problemi vodovodnog i odvodnog sistema u Srebreniku – kritika

Međutim, nedostatak konkretnih akcija i jasne strategije za rješavanje problema čini da mnogi vjeruju kako trenutna gradska uprava nije sposobna nositi se s ovim velikim izazovima. Situacija je naročito kritična u ruralnim područjima, gdje nepostojanje kanalizacione mreže stvara sve veće ekološke i zdravstvene probleme (pogledajte malo na šta liče pojedini potoci koji prolaze kroz Seonu, Luku, kako nam Tinja izgleda i koliko smeća je u potocima koji se ulijevaju u Tinju). Gradska uprava bi trebala posvetiti posebnu pažnju i ovim zajednicama, osigurati financiranje za razvoj infrastrukture i osigurati da svi građani imaju pristup osnovnim uslugama koje su ključne za bolji i kvalitetan život.

Atina i Akropolis – simbol starogrčke civilizacije

Akropolis, smješten u srcu Atine, predstavlja ključni simbol starogrčke civilizacije i važan arheološki lokalitet. Naziv "akropolis" potiče od grčkih riječi za "visoko" i "grad". Najpoznatija građevina na Akropolisu je Partenon, hram posvećen božici Ateni, izgrađen u 5. stoljeću prije nove ere. Osim Partenona, kompleks uključuje i Erehtejon s Kariatidama i Propileje, monumentalni ulaz. Akropolis je bio svjedok mnogih promjena tokom istorije, od vjerskog središta do vojne utvrde. Danas je prepoznat kao svjetska baština i privlači brojne turiste. On simbolizuje ne samo antičku Grčku, već i trajnu kulturnu i umjetničku vrijednost.