Nama i ne treba nuklearka

Nuklearna energija sve više postaje opasna za život!  Radijacija je najveće zlo!  Treba raditi na globalizaciji i ekologizaciji svega oko nas!  Slušam i čitam sve to i stvarno me zabrine radijacija iz Japana, nuklearka u Mađarskoj, Francuskoj, Austriji…blizu nas.

Ujutro sjednem u auto i krenem na posao. Još se nisam razbudio pa mi oči malo mutne, čekam da se razbistri. Ali džaba,  ostaje mutno.Protrljam oči, opet isto…  Neko sivilo ne vidi se ni pedesetak metara ispred teško voziti od dima, magle i smoga od hiljada malih “termo”centrala i previše neiskorištene energije.

A onda se sjetim onog našeg filma “No Man's Land”  kad kaže onaj vojnik Armije BiH na prvoj borbenoj u jeku rata sav razočaran “da vidis s….a u Ruandi”. 

 

Također provjerite

Ilustracija za članak: Održana 17. sjednica Gradskog vijeća Srebrenik

Održana 17. sjednica Gradskog vijeća Srebrenik

Radno vrijeme ugostiteljskih i trgovačkih objekata u Srebreniku za vrijeme trajanja Svjetskog prvenstva u fudbalu biće produženo i to do 02:00 sata poslije ponoći,...

Srebrenik dobija moderno digitalno kino za 305.000 KM

Grad Srebrenik uskoro će dobiti moderno digitalno kino opremljeno savremenom tehnologijom, a za projekat je planirano 305.000 KM.

Komentariši