Nova lažna dojava o bombi postavljenoj u zgradi CIK-a BiH

Nova dojava o podmetnutoj bombi u zgradi Centralne izborne komisije Bosne i Hercegovine (CIKBiH) bila je lažna, potvrdio je Feni stariji narednik Velimir Gavran, vođa tima Odsjeka za protudiverzionu zaštitu Direkcije za koordinaciju policijskih tijela BiH (DKPTBiH).

Kazao je kako je DKPTBiH u 12.30 sati zaprimila spomenutu dojavu, te da je tim Odsjeka za protudiverzionu zaštitu u 13.00 sati, nakon prethodno obavljenog razgovora s unutrašnjim osiguranjem CIK-a, pristupio pregledu objekta, koji je završen u 13.45 sati te kojim je ustanovljeno da se radi o lažnoj dojavi.

Radi se o drugoj lažnoj dojavi u sedam dana koja se odnosi na CIKBiH. Naime, i 2. juna je nakon detaljnog pregleda istog objekta utvrđeno da je dojava bila lažna.

U toku dana zaprimljene su i dojave o bombama podmetnutim u tri policijske stanice na području Kantona Sarajevo (KS).

Kako je Feni rečeno u MUP-u KS, ekipe su odmah upućene na teren, gdje poduzimaju mjere i radnje na kontradiverzionom pregledu (KDZ) policijskih objekata.

Inače, dojave o bombama su učestale u posljednje vrijeme, a na meti su objekti u kojima se smještene određene institucije i javne ustanove. Radi se o pojavi koja se bilježi i u drugim zemljama regiona.

The post Nova lažna dojava o bombi postavljenoj u zgradi CIK-a BiH appeared first on Kameleon M&M.

Powered by www.Srebrenik.net

Također provjerite

Izazovi i problemi vodovodnog i odvodnog sistema u Srebreniku – kritika

Međutim, nedostatak konkretnih akcija i jasne strategije za rješavanje problema čini da mnogi vjeruju kako trenutna gradska uprava nije sposobna nositi se s ovim velikim izazovima. Situacija je naročito kritična u ruralnim područjima, gdje nepostojanje kanalizacione mreže stvara sve veće ekološke i zdravstvene probleme (pogledajte malo na šta liče pojedini potoci koji prolaze kroz Seonu, Luku, kako nam Tinja izgleda i koliko smeća je u potocima koji se ulijevaju u Tinju). Gradska uprava bi trebala posvetiti posebnu pažnju i ovim zajednicama, osigurati financiranje za razvoj infrastrukture i osigurati da svi građani imaju pristup osnovnim uslugama koje su ključne za bolji i kvalitetan život.

Atina i Akropolis – simbol starogrčke civilizacije

Akropolis, smješten u srcu Atine, predstavlja ključni simbol starogrčke civilizacije i važan arheološki lokalitet. Naziv "akropolis" potiče od grčkih riječi za "visoko" i "grad". Najpoznatija građevina na Akropolisu je Partenon, hram posvećen božici Ateni, izgrađen u 5. stoljeću prije nove ere. Osim Partenona, kompleks uključuje i Erehtejon s Kariatidama i Propileje, monumentalni ulaz. Akropolis je bio svjedok mnogih promjena tokom istorije, od vjerskog središta do vojne utvrde. Danas je prepoznat kao svjetska baština i privlači brojne turiste. On simbolizuje ne samo antičku Grčku, već i trajnu kulturnu i umjetničku vrijednost.