Novinarska sekcija I O.Š. Srebrenik posjetila Radio Srebrenik

novinari3

Učenici novinarske sekcije Druge osnovne škole Srebrenik, predvođeni nastavnicom Almom Kišić, danas su posjetili Radio Srebrenik, s ciljem proširivanja znanja o elektronskim medijima. Njih tridesetak, bili su u prilici prisustvovati realizaciji dijela programa, te se tako na konkretan način upoznali s načinom produkcije i plasiranja informacije.

novinari5

Potencijalni novinari su postavili brojna pitanja uposlenicima ove medijske kuće.

novinari4

Zanimalo ih je sve, od informacija o početku emitovanja programa Radio Srebrenika, broju zaposlenih novinara, načinima do kojih se dolazi do informacija, kao i pitanja vezana za tehničku realizaciju, poput kompjuterskih programa i repetitora, kao i nezaobilazna pitanja za “gluhu sobu”, odnosno studio.

novinari2

Prema riječima nastavnice Alme Kišić, koja vodi ovu sekciju, cilj posjete je približiti učenicima ovu profesiju, te pobuditi u njima još veću kreativnost i stvaralački rad. S obzirom na njihovu zainteresovanost i pažnju prilikom posjete, vjerujemo da će  ova grupa učenika iznjedriti nekoliko kvalitetnih novinara.

novinari6

Srebrenik.NETwork

Također provjerite

Izazovi i problemi vodovodnog i odvodnog sistema u Srebreniku – kritika

Međutim, nedostatak konkretnih akcija i jasne strategije za rješavanje problema čini da mnogi vjeruju kako trenutna gradska uprava nije sposobna nositi se s ovim velikim izazovima. Situacija je naročito kritična u ruralnim područjima, gdje nepostojanje kanalizacione mreže stvara sve veće ekološke i zdravstvene probleme (pogledajte malo na šta liče pojedini potoci koji prolaze kroz Seonu, Luku, kako nam Tinja izgleda i koliko smeća je u potocima koji se ulijevaju u Tinju). Gradska uprava bi trebala posvetiti posebnu pažnju i ovim zajednicama, osigurati financiranje za razvoj infrastrukture i osigurati da svi građani imaju pristup osnovnim uslugama koje su ključne za bolji i kvalitetan život.

Atina i Akropolis – simbol starogrčke civilizacije

Akropolis, smješten u srcu Atine, predstavlja ključni simbol starogrčke civilizacije i važan arheološki lokalitet. Naziv "akropolis" potiče od grčkih riječi za "visoko" i "grad". Najpoznatija građevina na Akropolisu je Partenon, hram posvećen božici Ateni, izgrađen u 5. stoljeću prije nove ere. Osim Partenona, kompleks uključuje i Erehtejon s Kariatidama i Propileje, monumentalni ulaz. Akropolis je bio svjedok mnogih promjena tokom istorije, od vjerskog središta do vojne utvrde. Danas je prepoznat kao svjetska baština i privlači brojne turiste. On simbolizuje ne samo antičku Grčku, već i trajnu kulturnu i umjetničku vrijednost.