Izradnja u Srebreniku

Odlični stanovi sa “pogledom” u Srebreniku.

Kako nama izgleda Srebrenik ? Lijepo ? Imamo stanove koji imaju pogled na druge zgrade i takvih hoće ovi građevinski poduzetnici još da prave (Pogledajte ovdje kakav je plan, pisali smo neki dan o tome).

Mi smo ludi aku budemo plaćali 1250-1500 KM po kvadratu za ovakve građevinske poduhvate. Od onolikog mjesta od Drenika do Ormanice ovi građevinski poduzetnici su sve strpali na jedan (i po) kvadratni kilometar.

Reda i smisla u ovakvoj gradnji nema, vi službenici koji ste ovo odobrili ( iz gradske uprave), gdje ste nabavili te diplome ? Je li se mogu zamijenit, de pitajte živi bili. Ove diplome vam ne valjaju za te para koje ste potrošili na iste.

Pa da smo djeci dali lego kocke da se igraju na maketi i da naprave nešto lijepo, ljepše bi ovo napravili, a vi ste unakazali gradsko središte za sljedećih stotinu godina.

Nedaj Bože kakva zemljotresa, zgrade bi bile naslonjene jedna na drugu kao kule od karata. O tome da vatrogasci nemaju adekvatne opreme u slučaju požara ste saznali od nas, jelda ? Ko će spriječiti ovakvu gradnju ? Ima li ko od ovih profesionalnih političara iz stranaka i pokreta (kojih nam ne manjka u čaršiji) da kaže NE i da smije ovo spriječiti.

Da li su ovakvi "građevinci" iznad zakona ? Da li vama ovo lijepo izgleda ?

... nastaviti će se ...

Također provjerite

Izazovi i problemi vodovodnog i odvodnog sistema u Srebreniku – kritika

Međutim, nedostatak konkretnih akcija i jasne strategije za rješavanje problema čini da mnogi vjeruju kako trenutna gradska uprava nije sposobna nositi se s ovim velikim izazovima. Situacija je naročito kritična u ruralnim područjima, gdje nepostojanje kanalizacione mreže stvara sve veće ekološke i zdravstvene probleme (pogledajte malo na šta liče pojedini potoci koji prolaze kroz Seonu, Luku, kako nam Tinja izgleda i koliko smeća je u potocima koji se ulijevaju u Tinju). Gradska uprava bi trebala posvetiti posebnu pažnju i ovim zajednicama, osigurati financiranje za razvoj infrastrukture i osigurati da svi građani imaju pristup osnovnim uslugama koje su ključne za bolji i kvalitetan život.

Atina i Akropolis – simbol starogrčke civilizacije

Akropolis, smješten u srcu Atine, predstavlja ključni simbol starogrčke civilizacije i važan arheološki lokalitet. Naziv "akropolis" potiče od grčkih riječi za "visoko" i "grad". Najpoznatija građevina na Akropolisu je Partenon, hram posvećen božici Ateni, izgrađen u 5. stoljeću prije nove ere. Osim Partenona, kompleks uključuje i Erehtejon s Kariatidama i Propileje, monumentalni ulaz. Akropolis je bio svjedok mnogih promjena tokom istorije, od vjerskog središta do vojne utvrde. Danas je prepoznat kao svjetska baština i privlači brojne turiste. On simbolizuje ne samo antičku Grčku, već i trajnu kulturnu i umjetničku vrijednost.