Tvrđava Gradina Srebrenik

Određen pritvor Sabahudinu Muhiću (49) iz Tuzle

Sudija za prethodni postupak Općinskog suda Tuzla je prihvatio prijedlog postupajućeg tužioca i odredio mjeru jednomjesečnog pritvora za Sabahudina Muhića (49), nastanjen u Tuzli, zbog postojanja osnovane sumnje da je počinio krivično djelo napad na službenu osobu u vršenju poslova sigurnosti.

Postoji osnovana sumnja da je Muhić 11. marta 2017. godine  u popodnevnim satima ispred jednog ugostiteljskog objekta u Tuzli prvo verbalno, a zatim i fizički napao policajca iz Policijske stanice Centar Tuzla i zadao mu jedan udarac pesnicom u stomak, nakon čega ga je  drugi policajac iz patrole stavio pod kontrolu i lišio slobode.

Prethodno je Muhić, upravljajući svojim automobilom,  učestvovao  u saobraćajnoj nesreći  na raskrsnici kod hotela Tuzla i odmah se udaljio  sa mjesta događaja, te je  policijska patrola pronašla vozilo i Muhića  ispred  ugostiteljskog  objekta.

Pripadnici OKP PU Tuzla su obavili kriminalističku obradu i  osumnjičenog uz izvještaj o počinjenom krivičnom djelu predali u nadležnost Tužilaštva.

Dežurni tužilac je donio naredbu o provođenju istrage i ispitao Muhića, navodi se u saopćenju kantonalnog tužilaštva TK.

Srebrenik.NETwork

Također provjerite

Izazovi i problemi vodovodnog i odvodnog sistema u Srebreniku – kritika

Međutim, nedostatak konkretnih akcija i jasne strategije za rješavanje problema čini da mnogi vjeruju kako trenutna gradska uprava nije sposobna nositi se s ovim velikim izazovima. Situacija je naročito kritična u ruralnim područjima, gdje nepostojanje kanalizacione mreže stvara sve veće ekološke i zdravstvene probleme (pogledajte malo na šta liče pojedini potoci koji prolaze kroz Seonu, Luku, kako nam Tinja izgleda i koliko smeća je u potocima koji se ulijevaju u Tinju). Gradska uprava bi trebala posvetiti posebnu pažnju i ovim zajednicama, osigurati financiranje za razvoj infrastrukture i osigurati da svi građani imaju pristup osnovnim uslugama koje su ključne za bolji i kvalitetan život.

Atina i Akropolis – simbol starogrčke civilizacije

Akropolis, smješten u srcu Atine, predstavlja ključni simbol starogrčke civilizacije i važan arheološki lokalitet. Naziv "akropolis" potiče od grčkih riječi za "visoko" i "grad". Najpoznatija građevina na Akropolisu je Partenon, hram posvećen božici Ateni, izgrađen u 5. stoljeću prije nove ere. Osim Partenona, kompleks uključuje i Erehtejon s Kariatidama i Propileje, monumentalni ulaz. Akropolis je bio svjedok mnogih promjena tokom istorije, od vjerskog središta do vojne utvrde. Danas je prepoznat kao svjetska baština i privlači brojne turiste. On simbolizuje ne samo antičku Grčku, već i trajnu kulturnu i umjetničku vrijednost.