Održana 21. sjednica Općinskog vijeća Srebrenik

Iako ne osobito obimnog dnevnog reda , 21.vijećničko zasjedanje u Srebreniku ,donijelo je prilično obimnu raspravu.

Raspravljao se Izvještaju o izvršenju Općinskog budzeta , sa izvještajem o troškovima tekuće budzetske rezerve, za prvo tromjesecčje ove godine , koji je u svojoj prihodovnoj strani ostvaren sa 2 .472.791,85 KM , dok su rashodi iznosili 1.941.531,17 KM. I ovog puta čuli su se komentari da je buzdet Općine Srebrenik za 2018.g. predimenzioniran i nerealno planiran , te da će , s obzorom na njegovu realizacijiu od tek 66% za prvo tromjesečje , teško biti ostvariv do kraja tekuće budzetske godine.

S tim u vezi , u svom izlaganju i načelnik Općine Srebrenik Nihad Omerović , naglasio je da će u okviru projekcija budžeta za 2019. godinu doći do značajnih korekcija , koje će se osobito odnositi na rashodovnui stranu općinskog proračuna.

Nakon opširne rasprave Izvještaj o izvršenju Općinskog budzeta za period 1.1.-31.3.2018.g. usvojen je većinom glasova uz suzdrzan stav kluba vijećnika SDP-a .Dosta polemičnu raspravu izazvao je i Nacrt Odluke o dodijeli priznanja i stimulativnih mjera općine Srebrenik ,koja će se zaslužnim pojedinicima i pravnim subjektima dodijeliti u povodu 21.juna Dana Općine Srebrenik. I ovog puta čula su se mišljenja da su pojedina priznanja devalivarana, da se ulgavnom radi o stranačkim kandidatima , te da bi što prije trebalo formirati novu komisiju za dodjelu priznanja   koja će uraditi jedinstvene i konkretne kriterije za dodijelu  općinskih priznanja i stimulativnih mjera  u narednom periodu.

Nakon vijećničke opširne diskusije i dosta upućenih replika, ovaj dokument u formi nacrta je i usvojen ,a kako je istako predsjedavajući OV Srebrenik Ibrahim Zukić  do narednog vijećnikog zasjedanja , kada ce  ovaj dokument u svojoj konačnoj formi prijedloga biti ponudjen na usvajanje. Na današnjoj sjednici večinmom glasova usvjen je i Izvještaj o radu i poslovanju JP Vodovod i kanalizacija “Srebrenik” za prošlu godinu, kao i izvještaj o radu JU Centar za kulturu i informisanje Srebrenik , te informacija o gazdovanju lovnim područjima Općine Srebrenik za 2017./18.g . Izvještaji o radu  JU “Sportsko-rekereativni centar ” Srebrenik i Općinskog sportskog saveza za 2017.godinu vraćeni su na doradu.

 

21. sjednica opcinskog vijeca Srebrenik

Opcinsko vijece Srebrenik usvojilo izvjestaj o izvrsenju budzeta Opcine Srebrenik za prvo tromjesjecje ove godine.Opcinski vijecnici podrzali i Nacrt Odluke o dodjeli priznanja i stimulativnih mjera Opcine Srebrenik, koja ce biti dodijeljena u povodu 21.juna Dana Opcine Srebrenik

Gepostet von Radio Srebrenik 90,8 i 103 FM am Samstag, 9. Juni 2018

The post Održana 21. sjednica Općinskog vijeća Srebrenik appeared first on Radio Srebrenik.

Srebrenik.NETwork

Također provjerite

Samir Muratović - kandidat SDA za gradonačelnika Srebrenika

Samir Muratović – kandidat SDA za gradonačelnika Srebrenik – intervju

Gosp. Samir Muratović predstavio je niz mjera i planova koji bi, ako budu uspješno implementirani, mogli značajno unaprijediti svakodnevni život građana Srebrenika. Od rješavanja problema s vodosnabdijevanjem, preko stvaranja povoljnijeg poslovnog ambijenta, do modernizacije gradske uprave, jasno je da se kandidat zalaže za konkretne promjene koje odgovaraju potrebama lokalne zajednice. Ostaje da vidimo hoće li njegova vizija naići na podršku građana i na koji će se način planovi ostvariti ako mu bude ukazano povjerenje na predstojećim izborima. Hvala na odvojenom vremenu za intervju.

Analiza Investicija u Općini Srebrenik: Gdje se novac troši?

[ Analiza Investicija u Općini Srebrenik: Gdje se novac troši? Kandidat SDA Samir Muratović objavio …

Srebrenik.NET
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.