Online muzej mobilnih telefona – pogled na razvoj „uređaja bez koga se ne može“

Novi online muzej posvećen historiji mobilnog telefona trebalo bi da se pojavi u novembru i sadržaće više od 2.000 jedinstvenih mobilnih telefona 200 različitih proizvođača.

Muzej mobilnih telefona, koji će prikazati razvoj tog telefona od 1984. do danas, podržao je mobilni operater Vodafone kroz petogodišnji sponzorski ugovor.

Muzej je stvorio stručnjak za mobilne telefone Ben Wood koji je takođe glavni analitičar u kompaniji za tehnološka istraživanja CCS Insight, kao i njegov kolega „veteran“ mobilne industrije Matt Chatterly, s ciljem da u budućnosti stvore mobilne fizičke izložbe kako bi što više ljudi moglo vidjeti zbirku telefona.

Online muzej će sadržavati prve mobilne telefone, često velike, teške uređaje koji su bili jedva prenosivi, uz najnovije sklopive pametne telefone, koji sadrže ekrane koji se mogu preklopiti na pola, kao i vrhunske kamere za fotografije i video.

„Skupljam telefone više od 25 godina. U poslednjih 30 godina mobilni telefon je postao dio društvenog tkiva, a raznolikost dizajna, od prvih prenosivih telefona do najnovijih pametnih telefona s fleksibilnim ekranima, nešto je što treba vidjeti“, rekao je Wood.

„Kad se online muzej pokrene kasnije ove godine, želimo da to bude bogat izvor za učenje i način da inspirišemo mlade ljude da nastave da stvaraju vlastite nevjerovatne mobilne inovacije u budućnosti“, dodao je.

Izvor: N1

The post Online muzej mobilnih telefona – pogled na razvoj „uređaja bez koga se ne može“ appeared first on Kameleon M&M.

Powered by www.Srebrenik.net

Također provjerite

Izazovi i problemi vodovodnog i odvodnog sistema u Srebreniku – kritika

Međutim, nedostatak konkretnih akcija i jasne strategije za rješavanje problema čini da mnogi vjeruju kako trenutna gradska uprava nije sposobna nositi se s ovim velikim izazovima. Situacija je naročito kritična u ruralnim područjima, gdje nepostojanje kanalizacione mreže stvara sve veće ekološke i zdravstvene probleme (pogledajte malo na šta liče pojedini potoci koji prolaze kroz Seonu, Luku, kako nam Tinja izgleda i koliko smeća je u potocima koji se ulijevaju u Tinju). Gradska uprava bi trebala posvetiti posebnu pažnju i ovim zajednicama, osigurati financiranje za razvoj infrastrukture i osigurati da svi građani imaju pristup osnovnim uslugama koje su ključne za bolji i kvalitetan život.

Atina i Akropolis – simbol starogrčke civilizacije

Akropolis, smješten u srcu Atine, predstavlja ključni simbol starogrčke civilizacije i važan arheološki lokalitet. Naziv "akropolis" potiče od grčkih riječi za "visoko" i "grad". Najpoznatija građevina na Akropolisu je Partenon, hram posvećen božici Ateni, izgrađen u 5. stoljeću prije nove ere. Osim Partenona, kompleks uključuje i Erehtejon s Kariatidama i Propileje, monumentalni ulaz. Akropolis je bio svjedok mnogih promjena tokom istorije, od vjerskog središta do vojne utvrde. Danas je prepoznat kao svjetska baština i privlači brojne turiste. On simbolizuje ne samo antičku Grčku, već i trajnu kulturnu i umjetničku vrijednost.