Ovo su najbogatije zemlje na svijetu na osnovu godišnje zarade pojedinca

Na prvom mjestu je Katar, čija je populacija skoro dva i po miliona,te prema statistici svaka osoba zasebno na godišnjem nivou zaradi 124,930 dolara.

Na listi ga prati Luksemburg, gdje pojedinac na godišnjem nivou zaradi 109,190 dolara. Populacija Luksemburga broji 600,000 ljudi.

Singapur je na trećem mjestu sa 90,530 dolara prosječne godišnje zarade po osobi. Populacija broji 5,6 miliona te se očekuje rast ovog broja.

Na četvrtom mjestu je bogata država po imenu Brunei, te je broj stanovništva 400,000 ljudi, a prosječna zarada pojedinca 76,740 dolara.

Irska je država sa najvišom stopom rasta stanovništva, te je zarada pojedinca 72,630 dolara.

Skandidavska nacija sa preko pet miliona stanovnika ipak ostaje izvan prvih pet najbogatijih zemalja na svijetu. Prosječna zarada u Norveškoj jeste 70,590 dolara.

Preko četiri miliona ljudi živi u Kuvajtu, te rast ekonomije nije zabilježen od 2016. od kada zarada jedne osobe u prosjeku iznosi 69,670 dolara.

Ujedinjeni Arapski Emirati broje 68,250 dolara po osobi, a odmah poslije na listi je i Švicarska sa 61,630 dolara.

Posljednji na listi su Hong Kong, San Marino, Sjedinjene Američke Države i Saudijska Arabija gdje je prosječna zarada ispod 60,000 dolara. (KLIX)

The post Ovo su najbogatije zemlje na svijetu na osnovu godišnje zarade pojedinca appeared first on Radio Srebrenik.

Srebrenik.NETwork

Također provjerite

Analiza Investicija u Općini Srebrenik: Gdje se novac troši?

[ Analiza Investicija u Općini Srebrenik: Gdje se novac troši? Kandidat SDA Samir Muratović objavio …

Izazovi i problemi vodovodnog i odvodnog sistema u Srebreniku – kritika

Međutim, nedostatak konkretnih akcija i jasne strategije za rješavanje problema čini da mnogi vjeruju kako trenutna gradska uprava nije sposobna nositi se s ovim velikim izazovima. Situacija je naročito kritična u ruralnim područjima, gdje nepostojanje kanalizacione mreže stvara sve veće ekološke i zdravstvene probleme (pogledajte malo na šta liče pojedini potoci koji prolaze kroz Seonu, Luku, kako nam Tinja izgleda i koliko smeća je u potocima koji se ulijevaju u Tinju). Gradska uprava bi trebala posvetiti posebnu pažnju i ovim zajednicama, osigurati financiranje za razvoj infrastrukture i osigurati da svi građani imaju pristup osnovnim uslugama koje su ključne za bolji i kvalitetan život.