Posljednji podaci: Najviše razvoda u Tuzlanskom kantonu!

 

U protekloj godini na području Federacije Bosne i Hercegovine registrovano je 1.035 razvedenih brakova, što je za 28,4 posto manje u odnosu na 2016. godinu kada je razvodom završilo njih 1.455.

Prema podacima Federalnog zavoda za statistiku, po razvodima prednjače Tuzlanski kanton s 266 razvoda, zatim Unsko-sanski s 196 razvoda te Kanton Sarajevo s 164 razvedena braka.

Najmanje razvedenih brakova zabilježeno je u Kantonu 10 i to njih pet, dok je u Zapadnohercegovčkom kantonu registrovan 31 razvedeni brak, potvrđeno je Feni iz navedene institucije.

Među gradovima i općinama ističe se Grad Mostar kao rekorder u broju razvedenih brakova, sa čak njih 73, dok u nekim općinama, među kojima su Bosanski Petrovac, Kladanj, Vareš, Čitluk, Neum – nije bilo razvoda.

U Zavodu napominju kako je u 2017. godini sklopljeno 12.664 brakova, što je za jedan posto manje u odnosu na 2016. godinu kada ih je sklopljeno 12.790.

Također navode, kako je u protekloj godini rođeno 19.216 beba, a broj umrlih osoba iznosi je 20.981, dok je u 2016. godini rođeno 19.655 beba, a umrlo je 21.105 osoba, što znači da je veći broj umrlih osoba od broja novorođenih.

The post Posljednji podaci: Najviše razvoda u Tuzlanskom kantonu! appeared first on Radio Srebrenik.

Srebrenik.NETwork

Također provjerite

Analiza Investicija u Općini Srebrenik: Gdje se novac troši?

[ Analiza Investicija u Općini Srebrenik: Gdje se novac troši? Kandidat SDA Samir Muratović objavio …

Izazovi i problemi vodovodnog i odvodnog sistema u Srebreniku – kritika

Međutim, nedostatak konkretnih akcija i jasne strategije za rješavanje problema čini da mnogi vjeruju kako trenutna gradska uprava nije sposobna nositi se s ovim velikim izazovima. Situacija je naročito kritična u ruralnim područjima, gdje nepostojanje kanalizacione mreže stvara sve veće ekološke i zdravstvene probleme (pogledajte malo na šta liče pojedini potoci koji prolaze kroz Seonu, Luku, kako nam Tinja izgleda i koliko smeća je u potocima koji se ulijevaju u Tinju). Gradska uprava bi trebala posvetiti posebnu pažnju i ovim zajednicama, osigurati financiranje za razvoj infrastrukture i osigurati da svi građani imaju pristup osnovnim uslugama koje su ključne za bolji i kvalitetan život.