Poslušajte pobjedničke pjesme 13. Festival Sevdalinke

Sve nam je bliže četrnaesti po redu Festival sevdalinke “Sevdalinko u srcu te nosim” koji će se održati od 29. novembra do 01. decembra 2022. godine. Prijave za izvođače i autore su otvorene! 

Prošle godine smo imali priliku čuti 15 autorskih kompozicija u duhu sevdaha, a najbolju je izveo Hamza Šantić. Dobitnik plakete “Safet Isović” je izveo sevdalinku “Bijele Ruže”.

Nagradu za najbolji tekst je dobila Milica Vojinović iz Crne Gore za pjesmu “Pjesmom ću ga dozivati”.

Najboljim aranžmanom je nagrađen onaj u pjesmi “Bosna i Esma” a radio ga je Admir Vatreš, dok je nagradu za najbolju muziku dobio Edim Kunić za pjesmu “Srećo moja pogledaj me” za koju je napisao i tekst, a pjesmu je izveo Jasmin Burek.

Sve pjesme Festivala Sevdalinke poslušajte na youtube kanalu Festivala Sevdalinke “Sevdalinko u srcu te nosim” .

Prijave za autore i izvođače možete izvršiti klikom OVDJE ili na e-mail adresu [email protected] sa naznakom „Za direkciju festivala“.

Takmičari trebaju poslati originalne, neobjavljene i neizvođene pjesme nastale po uzoru na tradicionalnu muziku BiH “sevdalinku” sa tekstovima pjesama, pisanim isključivo na službenim jezicima i ravnopravnim pismima u BiH. Uz prijavu autori trebaju priložiti demo snimak kompozicije  u trajanju do četiri (4) minute.

Prijave su otvorene do 10. septembra 2022 godine. 

The post Poslušajte pobjedničke pjesme 13. Festival Sevdalinke appeared first on Kameleon M&M.

Powered by www.Srebrenik.net

Također provjerite

Izazovi i problemi vodovodnog i odvodnog sistema u Srebreniku – kritika

Međutim, nedostatak konkretnih akcija i jasne strategije za rješavanje problema čini da mnogi vjeruju kako trenutna gradska uprava nije sposobna nositi se s ovim velikim izazovima. Situacija je naročito kritična u ruralnim područjima, gdje nepostojanje kanalizacione mreže stvara sve veće ekološke i zdravstvene probleme (pogledajte malo na šta liče pojedini potoci koji prolaze kroz Seonu, Luku, kako nam Tinja izgleda i koliko smeća je u potocima koji se ulijevaju u Tinju). Gradska uprava bi trebala posvetiti posebnu pažnju i ovim zajednicama, osigurati financiranje za razvoj infrastrukture i osigurati da svi građani imaju pristup osnovnim uslugama koje su ključne za bolji i kvalitetan život.

Atina i Akropolis – simbol starogrčke civilizacije

Akropolis, smješten u srcu Atine, predstavlja ključni simbol starogrčke civilizacije i važan arheološki lokalitet. Naziv "akropolis" potiče od grčkih riječi za "visoko" i "grad". Najpoznatija građevina na Akropolisu je Partenon, hram posvećen božici Ateni, izgrađen u 5. stoljeću prije nove ere. Osim Partenona, kompleks uključuje i Erehtejon s Kariatidama i Propileje, monumentalni ulaz. Akropolis je bio svjedok mnogih promjena tokom istorije, od vjerskog središta do vojne utvrde. Danas je prepoznat kao svjetska baština i privlači brojne turiste. On simbolizuje ne samo antičku Grčku, već i trajnu kulturnu i umjetničku vrijednost.