Prve informacije s terena nakon zemljotresa koji je pogodio našu zemlju

Tlo se ponovo zatreslo u Bosni i Hercegovini, kako javlja Europski-mediteranski seizmološki centar.

Zemljotres je pogodio našu zemlju u 15 sati i 11 minuta, a epicentar je bio u blizni Turbeta, na dubini od 10 kilometara.

Kako piše Europski-mediteranski seizmološki centar zemljotres je bio snage 5,1. Nešto kasnije, stranica je korigirala jačinu na 4.8.

Fahrudin Solak, direktor Federalne uprave civilne zaštite u kratkom razgovoru za Radiosarajevo.ba kazao je da prema prvim informacijama sa terena većih šteta nije bilo.

“Nije zabilježena neka velika materijalna šteta, a i rano je još uvijek govoriti. Kako su nam kazale kolege sa ovog područja naše zemlje najkritičnije je bilo u selu Imljani na Vlašiću, tresle su se kuće, ljudi su istrčali vani“, kazao je Solak.

Jedan Travničanin napisao je kako su se zidovi njegovog doma tresli i ispuštali jezivi zvuk, dok jedna Travničanka tvrdi da su popucali zidovi u bolnici, da je spao malter: “Bilo je užasno.”

Ekipa Radiosarajevo.ba je pokušala kontaktirati ovu bolnicu, no nisu uspjeli dobiti nadležne.

Izvor: Radiosarajevo.ba

The post Prve informacije s terena nakon zemljotresa koji je pogodio našu zemlju appeared first on Kameleon M&M.

Srebrenik.NETwork

Također provjerite

Fondacija Hastor potpisala ugovore s novim stipendistima učenicima s područja Srebrenika i Gradačca

Fondacija Hastor potpisala ugovore s novim stipendistima učenicima s područja Srebrenika i Gradačca U prostorijama …

Gradačac

Gradačac – susjedna općina Srebrenika

Gradačac - susjedna općina Srebrenika Općina Gradačac se nalazi na sjeveroistoku Bosne i Hercegovine, unutar …

Srebrenik.NET
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.