Rudari (ne)sretno: U RMU Zenica stupili u štrajk

Rudari Rudnika mrkog uglja Zenica stupili su u generalni štrajk.

Oko 960 rudara RMU Zenica stupilo je u generalni strajk, zbog neisplaćenih plata i doprinosa, nepoštivanja kolektivnog ugovora.

Rudari u Staru jamu i Raspotočje dolaze samo na redovne prozivke i vraćaju se kući.

Iz Sindikata RMU Zenica koji je dio koncerna Javnog preduzeća Elektropvrivrede BiH su istakli kako se rudari neće vratiti na posao dok im se ne ispune zahtjevi, a najavili su i radikalnije mjere.

N1

Objava Rudari (ne)sretno: U RMU Zenica stupili u štrajk pojavila se prvi puta na Radio Srebrenik.

Powered by www.Srebrenik.net

Također provjerite

Samir Muratović - kandidat SDA za gradonačelnika Srebrenika

Samir Muratović – kandidat SDA za gradonačelnika Srebrenik – intervju

Gosp. Samir Muratović predstavio je niz mjera i planova koji bi, ako budu uspješno implementirani, mogli značajno unaprijediti svakodnevni život građana Srebrenika. Od rješavanja problema s vodosnabdijevanjem, preko stvaranja povoljnijeg poslovnog ambijenta, do modernizacije gradske uprave, jasno je da se kandidat zalaže za konkretne promjene koje odgovaraju potrebama lokalne zajednice. Ostaje da vidimo hoće li njegova vizija naići na podršku građana i na koji će se način planovi ostvariti ako mu bude ukazano povjerenje na predstojećim izborima. Hvala na odvojenom vremenu za intervju.

Analiza Investicija u Općini Srebrenik: Gdje se novac troši?

[ Analiza Investicija u Općini Srebrenik: Gdje se novac troši? Kandidat SDA Samir Muratović objavio …

Srebrenik.NET
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.