Seadova borba i dalje traje, pomozimo mu u liječenju

Mladi Sead Jogunčić iz Tuzle još uvijek se bori za oporavak, nakon teške saobraćajne nesreće 2015. godine u kojoj je poginuo njegov prijatelj.

U nesreći je Sead teško povrijeđen, bio je u komi dva mjeseca smješten u Univezitetski klinički centar Tuzla. Nakon toga uslijedile su brojne terapije, rehabilitacija, ali nažalost, nikada se u potpunosti nije oporavio, te se otežano kreće, uz podršku oca i brojnih pomagala.

Tokom procesa oporavka, Sead je bio na banjskom liječenju u Tuzli, Gradačcu, Fojnici, Krapinskim Toplicama i Gornjoj Trepči.

Liječenje dalje treba nastaviti u Hrvatskoj u Poliklinici Glavić, odakle su, kako navodi Seadova mama Amira, kazali da je moguće liječenje i daju veliku šansu za njegov oporavak.

Ljekari su preporučili liječenje u ovoj bolnici u trajanju od oko tri mjeseca, a terapije i rehabilitacija bi koštala 156 hiljada kuna odnosno 40-tak hiljada KM.

Seadovi roditelji nisu u mogućnosti osigurati mu ovo liječenje, pa pozivaju dobre ljude da im pomognu, kako bi on čim prije otišao u ovu Polikliniku i započeo liječenje.

Ukoliko želite pomoći Seadu u liječenju, to možete učiniti uplatom sredstava na žiro račun.

Intesa San Paolo banka

Br. žiro računa: 154-001-00000019-10

Broj partije: 994674-22-452860

Porodici Jogunčić možete se javiti i putem telefona broj 060-308-0497.

Također je otvoren humanitarni broj u BH Telecomu putem kojeg možete pomoći Seadu.

Pozivom na broj 090 292 002 donirate 3 KM za Seadovo liječenje.

Sead je od prošle godine redovno trenira na stadionu Tušanj, a podršku mu daje Kada Delić Selimović, koja inače pomaže djeci sa poteškoćama u razvoju. Pogledajte priču koju smo radili sa Seadom.

The post Seadova borba i dalje traje, pomozimo mu u liječenju appeared first on Kameleon M&M.

Powered by www.Srebrenik.net

Također provjerite

Izazovi i problemi vodovodnog i odvodnog sistema u Srebreniku – kritika

Međutim, nedostatak konkretnih akcija i jasne strategije za rješavanje problema čini da mnogi vjeruju kako trenutna gradska uprava nije sposobna nositi se s ovim velikim izazovima. Situacija je naročito kritična u ruralnim područjima, gdje nepostojanje kanalizacione mreže stvara sve veće ekološke i zdravstvene probleme (pogledajte malo na šta liče pojedini potoci koji prolaze kroz Seonu, Luku, kako nam Tinja izgleda i koliko smeća je u potocima koji se ulijevaju u Tinju). Gradska uprava bi trebala posvetiti posebnu pažnju i ovim zajednicama, osigurati financiranje za razvoj infrastrukture i osigurati da svi građani imaju pristup osnovnim uslugama koje su ključne za bolji i kvalitetan život.

Atina i Akropolis – simbol starogrčke civilizacije

Akropolis, smješten u srcu Atine, predstavlja ključni simbol starogrčke civilizacije i važan arheološki lokalitet. Naziv "akropolis" potiče od grčkih riječi za "visoko" i "grad". Najpoznatija građevina na Akropolisu je Partenon, hram posvećen božici Ateni, izgrađen u 5. stoljeću prije nove ere. Osim Partenona, kompleks uključuje i Erehtejon s Kariatidama i Propileje, monumentalni ulaz. Akropolis je bio svjedok mnogih promjena tokom istorije, od vjerskog središta do vojne utvrde. Danas je prepoznat kao svjetska baština i privlači brojne turiste. On simbolizuje ne samo antičku Grčku, već i trajnu kulturnu i umjetničku vrijednost.