Slučaj “Dženan Memić”: Policajcu Josipu Bariću produžen pritvor

Sud Bosne i Hercegovine, produžio je pritvor policajcu Josipu Bariću, koji je uhapšen 22. aprila u okviru istrage za organizirani kriminal u slučaju “Dženan Memić”, potvrdio je Ifet Feraget, advokat porodice Memić.

Barić se sumnjiči za krivična djela organizirani kriminal iz člana 342. u vezi sa krivičnim djelom protivzakonito posredovanje iz člana 382. i pomoć učiniocu poslije učinjenog krivičnog djela iz KZ-a Federacije BiH.

Barić uništio krunski dokaz

U međuvremenu su uhapšene još četiri osobe među kojima su Hasan Dupovac, Zijad Mutap, Mumaer Ožegović i Alisa Ramić (Mutap) od koje Barić u noći 8. februara 2016. godine na KCUS-u nije izuzeo krvavu majicu već je otišla kući u istoj odjeći, a majica je kasnije uništena.

Vjeruje se da je to mogao biti krunski dokaz.

Oglasila se i Arijana Memić

Policajci Direkcije za koordinaciju policijskih tijela Nebojša Veljović (penzionisan) i Nedžad Hrvat pušteni da se brane sa slobode.

Arijana Memić, sestra stradalog Dženana, na Facebooku je također potvrdila da je produžen pritvor Bariću.

“Odluke suda zasnovane na dokazima”, kratko je prokomentarisala Arijana.

Bariću je nekoliko puta produžen pritvor

Podsjetimo, Bariću je prvobitno određen jednomjesečni pritvor, a zatim produžen još mjesec iako je Tužilaštvo BiH tražilo dva mjeseca.

Dženan Memić (21) preminuo je 15. februara 2016., nakon teških povreda koje je zadobio 8. februara iste godine, dok je s djevojkom Alisom Mutap šetao Velikom alejom na Ilidži.

Ljubo i Bekrija Seferović su optuženi da su skrivili saobraćajnu nesreću u kojoj je Memić teško povrijeđen, ali ih je Kantonalni sud u Sarajevu oslobodio krivice.

Vrhovni sud Federacije BiH dva puta je ukinuo presudu Kantonalnog suda i postupak je trenutno na Vrhovnom sudu.

Izvor: Ba.n1info.com

The post Slučaj “Dženan Memić”: Policajcu Josipu Bariću produžen pritvor appeared first on Kameleon M&M.

Powered by www.Srebrenik.net

Također provjerite

Izazovi i problemi vodovodnog i odvodnog sistema u Srebreniku – kritika

Međutim, nedostatak konkretnih akcija i jasne strategije za rješavanje problema čini da mnogi vjeruju kako trenutna gradska uprava nije sposobna nositi se s ovim velikim izazovima. Situacija je naročito kritična u ruralnim područjima, gdje nepostojanje kanalizacione mreže stvara sve veće ekološke i zdravstvene probleme (pogledajte malo na šta liče pojedini potoci koji prolaze kroz Seonu, Luku, kako nam Tinja izgleda i koliko smeća je u potocima koji se ulijevaju u Tinju). Gradska uprava bi trebala posvetiti posebnu pažnju i ovim zajednicama, osigurati financiranje za razvoj infrastrukture i osigurati da svi građani imaju pristup osnovnim uslugama koje su ključne za bolji i kvalitetan život.

Atina i Akropolis – simbol starogrčke civilizacije

Akropolis, smješten u srcu Atine, predstavlja ključni simbol starogrčke civilizacije i važan arheološki lokalitet. Naziv "akropolis" potiče od grčkih riječi za "visoko" i "grad". Najpoznatija građevina na Akropolisu je Partenon, hram posvećen božici Ateni, izgrađen u 5. stoljeću prije nove ere. Osim Partenona, kompleks uključuje i Erehtejon s Kariatidama i Propileje, monumentalni ulaz. Akropolis je bio svjedok mnogih promjena tokom istorije, od vjerskog središta do vojne utvrde. Danas je prepoznat kao svjetska baština i privlači brojne turiste. On simbolizuje ne samo antičku Grčku, već i trajnu kulturnu i umjetničku vrijednost.