Stari grad Srebrenik u novom projektu Armina Muzaferije

Armin Muzaferija sa saradnicima posjetio je Srebrenik, gdje je sa gradonačelnikom Nihadom Omerovićem razgovarao o projektu na kojem uveliko radi a koji se bazira na promociju i očuvanje kulturno-historijskog naslijeđa BiH, sa akcentom na srednjovijekovni period naše domovine.

“Trudimo se da radimo više od muzike, da svaka kompozicija ostavi trag i da iz svega ponešto naučimo. Cilj ovoga projekta jeste afirmacija i očuvanje kulturno-historijskog naslijeđa BiH, historijskih spomenika a Stari grad u Srebreniku je jedan od ponosa BiH i jedan od najljepših i najočuvanijih spomenika, zahvaljujući upravo gradskim vlastima. Drago mi je da ćemo moja ekipa i ja, na naš način, dati skroman doprinos promociji, afirmaciji i očuvanju tradicionalnih vrijednosti BiH” – rekao je Armin Muzaferija.

Gradonačelnik Srebrenika istakao je kako su sa zadovoljstvom prihvatili prijedlog da budu dio ovog jedinstvenog projekta:

“Gradska uprava i ja kao gradonačelnik uvijek ćemo biti pružena ruka za saradnju i podrška svakom projektu koji će doprinijeti promociji našeg kulturno-historijskog naslijeđa, jačanju turizma ali i svih ostalih djelatnosti od značaja za našu lokalnu zajednicu i BiH. Ovaj projekat umnogome će doprinijeti promociji našeg dragulja Kraljevskog grada Srebrenika. Zahvaljujući timu okupljenom oko, slobodno mogu kazati, prijatelja Srebrenika Armina Muzaferije, bh. javnost će imati priliku da uživa u istinskom umjetničkom performansu” – kazao je Nihad Omerović, gradonačelnik Srebrenika.

Gosti na projektu su sarajevska filharmonija a u sve su uključeni i vrsni muzičari i producenti i izvan granica BiH. Projekat će biti predstavljen 25. novembra, na Dan državnosti Bosne i Hercegovine.

Objava Stari grad Srebrenik u novom projektu Armina Muzaferije pojavila se prvi puta na Radio Srebrenik.

Powered by www.Srebrenik.net

Također provjerite

Izazovi i problemi vodovodnog i odvodnog sistema u Srebreniku – kritika

Međutim, nedostatak konkretnih akcija i jasne strategije za rješavanje problema čini da mnogi vjeruju kako trenutna gradska uprava nije sposobna nositi se s ovim velikim izazovima. Situacija je naročito kritična u ruralnim područjima, gdje nepostojanje kanalizacione mreže stvara sve veće ekološke i zdravstvene probleme (pogledajte malo na šta liče pojedini potoci koji prolaze kroz Seonu, Luku, kako nam Tinja izgleda i koliko smeća je u potocima koji se ulijevaju u Tinju). Gradska uprava bi trebala posvetiti posebnu pažnju i ovim zajednicama, osigurati financiranje za razvoj infrastrukture i osigurati da svi građani imaju pristup osnovnim uslugama koje su ključne za bolji i kvalitetan život.

Atina i Akropolis – simbol starogrčke civilizacije

Akropolis, smješten u srcu Atine, predstavlja ključni simbol starogrčke civilizacije i važan arheološki lokalitet. Naziv "akropolis" potiče od grčkih riječi za "visoko" i "grad". Najpoznatija građevina na Akropolisu je Partenon, hram posvećen božici Ateni, izgrađen u 5. stoljeću prije nove ere. Osim Partenona, kompleks uključuje i Erehtejon s Kariatidama i Propileje, monumentalni ulaz. Akropolis je bio svjedok mnogih promjena tokom istorije, od vjerskog središta do vojne utvrde. Danas je prepoznat kao svjetska baština i privlači brojne turiste. On simbolizuje ne samo antičku Grčku, već i trajnu kulturnu i umjetničku vrijednost.