Tvrđava Gradina Srebrenik

Tornjak iz Srebrenika najljepši mladi pas na međunarodnoj izložbi pasa u Umagu

Prošlu subotu, 09. juna održana je međunarodna izložba pasa u Umagu pod nazivom CACIB UMAG 2012, na kojoj je ženka tornjaka Almira Ibrića iz Srebrenika ostvarila izuzetne rezultate i proglašena je za najljepšeg mladog psa na izložbi. Od ukupno 600 prijavljenih pasa, za titulu najljepšeg mladog psa (od 9 do 18 mjeseci starosti) borilo se oko 50 pasa iz Hrvatske, Italije, Austrije  itd. Sutkinja Marija Kavčić iz Slovenije, odlučila je da prvo mjesto pripada Tornjaku, Bosanskoj autohtonoj pasmini.

„Ovo je veliki uspjeh kako za pasminu, tako i za Kinološko društvo „Tornjak“ Srebrenik. Još veća čast  je bila ta, što smo jedini bili predstavnici iz Bosne i Hercegovine. U udruženju vlada euforija, svi smo sretni zbog ovog velikog uspjeha jer imamo najljepšeg mladog psa i mladog šampiona Hrvatske, vrlo perspektivnog tornjaka za daljnji rad i prezentaciju same pasmine“  kaže Almir, koji je inače i predsjednik K.D. „Tornjak“ Srebrenik.

Tempera Vala Liburna, se natjecala u razredu mladih i ostvarila je PRM (prvak razreda mladih), J.BOB (mladi prvak pasmine) te na  kraju JUNIOR BEST IN SHOW.

Naime Tempera Vala Liburna je iz uzgoja Lorene Kovačićek koja je vlasnica uzgajivačnice tornjaka Vala Liburna iz Rijeke, u Srebrenik je došla prošle godine. Od dolaska u  novi dom, Malou kako je od milja zove njezin gazda osvaja srca mnogobrojnih sudaca. Ekipi iz Kinološkog društva „Tornjak“ Srebrenik, želimo još više uspjeha.

Također provjerite

Samir Muratović - kandidat SDA za gradonačelnika Srebrenika

Samir Muratović – kandidat SDA za gradonačelnika Srebrenik – intervju

Gosp. Samir Muratović predstavio je niz mjera i planova koji bi, ako budu uspješno implementirani, mogli značajno unaprijediti svakodnevni život građana Srebrenika. Od rješavanja problema s vodosnabdijevanjem, preko stvaranja povoljnijeg poslovnog ambijenta, do modernizacije gradske uprave, jasno je da se kandidat zalaže za konkretne promjene koje odgovaraju potrebama lokalne zajednice. Ostaje da vidimo hoće li njegova vizija naići na podršku građana i na koji će se način planovi ostvariti ako mu bude ukazano povjerenje na predstojećim izborima. Hvala na odvojenom vremenu za intervju.

Izazovi i problemi vodovodnog i odvodnog sistema u Srebreniku – kritika

Međutim, nedostatak konkretnih akcija i jasne strategije za rješavanje problema čini da mnogi vjeruju kako trenutna gradska uprava nije sposobna nositi se s ovim velikim izazovima. Situacija je naročito kritična u ruralnim područjima, gdje nepostojanje kanalizacione mreže stvara sve veće ekološke i zdravstvene probleme (pogledajte malo na šta liče pojedini potoci koji prolaze kroz Seonu, Luku, kako nam Tinja izgleda i koliko smeća je u potocima koji se ulijevaju u Tinju). Gradska uprava bi trebala posvetiti posebnu pažnju i ovim zajednicama, osigurati financiranje za razvoj infrastrukture i osigurati da svi građani imaju pristup osnovnim uslugama koje su ključne za bolji i kvalitetan život.

Komentariši

Srebrenik.NET
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.