Tuzla City i Dragan Jović se sporazumno razišli

porazumni raskid ugovora potpisali su Tuzla City i Dragan Jović, sada već bivši trener Plavih.

Ovu vijest objavio je tuzlanski klub na zvaničnoj web stranici, a Dragan Jović je u izjavi za istu saopštio da je zdravlje najvažnije.

“Zdravlje je najvažnije i sada se moram posvetiti zdravlju i ljekarskim uputama, a one kažu da narednih šest mjeseci ne smijem imati fizičke aktivnosti. Hvala ljudima u Klubu na dosadašnjoj saradnji i želim im sve najbolje”, kazao je Dragan Jović.

Ovaj Travničanin u plave redove je stigao ljetos, gdje je Tuzlake vodio u Konferencijskoj ligi te u domaćem šampionatu.

Nakon što su mu ljekari zabranili rad otišao je na bolovanje pa su ekipu zadnja tri kola vodili njegovi pomoćnici.

Nasljednik Dragana Jovića bit će poznat u narednim danima.

Tuzlaci su nakon 19 kola osmoplasirani tim premijerligaške tabele sa 21 bodom, a na posljednjih pet utakmica osvojili su samo jedan bod.

Ranije je bilo dosta promjena u klubu. Samir Muratović više nije sportksi direktor kluba, a njega je naslijedio Enrad Husić.

The post Tuzla City i Dragan Jović se sporazumno razišli appeared first on Kameleon M&M.

Powered by www.Srebrenik.net

Također provjerite

Izazovi i problemi vodovodnog i odvodnog sistema u Srebreniku – kritika

Međutim, nedostatak konkretnih akcija i jasne strategije za rješavanje problema čini da mnogi vjeruju kako trenutna gradska uprava nije sposobna nositi se s ovim velikim izazovima. Situacija je naročito kritična u ruralnim područjima, gdje nepostojanje kanalizacione mreže stvara sve veće ekološke i zdravstvene probleme (pogledajte malo na šta liče pojedini potoci koji prolaze kroz Seonu, Luku, kako nam Tinja izgleda i koliko smeća je u potocima koji se ulijevaju u Tinju). Gradska uprava bi trebala posvetiti posebnu pažnju i ovim zajednicama, osigurati financiranje za razvoj infrastrukture i osigurati da svi građani imaju pristup osnovnim uslugama koje su ključne za bolji i kvalitetan život.

Atina i Akropolis – simbol starogrčke civilizacije

Akropolis, smješten u srcu Atine, predstavlja ključni simbol starogrčke civilizacije i važan arheološki lokalitet. Naziv "akropolis" potiče od grčkih riječi za "visoko" i "grad". Najpoznatija građevina na Akropolisu je Partenon, hram posvećen božici Ateni, izgrađen u 5. stoljeću prije nove ere. Osim Partenona, kompleks uključuje i Erehtejon s Kariatidama i Propileje, monumentalni ulaz. Akropolis je bio svjedok mnogih promjena tokom istorije, od vjerskog središta do vojne utvrde. Danas je prepoznat kao svjetska baština i privlači brojne turiste. On simbolizuje ne samo antičku Grčku, već i trajnu kulturnu i umjetničku vrijednost.