Tviter otpustio 50 odsto zaposlenih

Tviter je otpustio 50 odsto zaposlenih, saopštili su iz kompanije navodeći da to neće uticati na kvalitet moderiranja sadržaja na toj društvenoj mreži.

Direktor zadužen za bezbjednost i integritet na Tviteru Joel Rot saopštio je da je otpušteno 15 odsto zaposlenih u njegovom odjeljenju, koje je odgovorno za sprečavanje širenja dezinformacija i štetnog sadržaja, kako bi umirio korisnike i oglašivače nakon preuzimanja kompanije od strane milijardera Elona Maska, prenosi Rojters.

U cijeloj kompaniji otpušteno je 3.700 zaposlenih ili 50 odsto od ukupnog broja, dodao je on, navodi britanska agencija.

S obzirom da je samo nekoliko dana do američkih međuizbora, Rot je saopštio da borba protiv štetnih dezinformacija ostaje glavni prioritet kompanije.

„Što se tiče smanjenja radne snage na Tviteru, nažalost nema izbora kada kompanija gubi više od četiri miliona dolara dnevno. Svi koji su otpušteni dobili su tri mjeseca otpremnine, što je 50 odsto više od zakonske obveze“; napisao je u objavi novi vlasnik kompanije Ilon Musk.

On je takođe potvrdio da će „Tviterova snažna posvećenost moderiranju sadržaja ostati apsolutno nepromenjena“.

Velike kompanije poput „General Mills“ i „General Motors“ saopštili su da prestaju sa oglašavanjem na Tviteru, navodi Rojters.

The post Tviter otpustio 50 odsto zaposlenih appeared first on Kameleon M&M.

Powered by www.Srebrenik.net

Također provjerite

Izazovi i problemi vodovodnog i odvodnog sistema u Srebreniku – kritika

Međutim, nedostatak konkretnih akcija i jasne strategije za rješavanje problema čini da mnogi vjeruju kako trenutna gradska uprava nije sposobna nositi se s ovim velikim izazovima. Situacija je naročito kritična u ruralnim područjima, gdje nepostojanje kanalizacione mreže stvara sve veće ekološke i zdravstvene probleme (pogledajte malo na šta liče pojedini potoci koji prolaze kroz Seonu, Luku, kako nam Tinja izgleda i koliko smeća je u potocima koji se ulijevaju u Tinju). Gradska uprava bi trebala posvetiti posebnu pažnju i ovim zajednicama, osigurati financiranje za razvoj infrastrukture i osigurati da svi građani imaju pristup osnovnim uslugama koje su ključne za bolji i kvalitetan život.

Atina i Akropolis – simbol starogrčke civilizacije

Akropolis, smješten u srcu Atine, predstavlja ključni simbol starogrčke civilizacije i važan arheološki lokalitet. Naziv "akropolis" potiče od grčkih riječi za "visoko" i "grad". Najpoznatija građevina na Akropolisu je Partenon, hram posvećen božici Ateni, izgrađen u 5. stoljeću prije nove ere. Osim Partenona, kompleks uključuje i Erehtejon s Kariatidama i Propileje, monumentalni ulaz. Akropolis je bio svjedok mnogih promjena tokom istorije, od vjerskog središta do vojne utvrde. Danas je prepoznat kao svjetska baština i privlači brojne turiste. On simbolizuje ne samo antičku Grčku, već i trajnu kulturnu i umjetničku vrijednost.