U 61. godini života preminuo je legendarni pjevač Massimo Savić

Legendarni hrvatski muzičar Massimo Savić preminuo je u 61. godini.

Ovu informaciju potvrdile su njegova supruga Eni i kćerka Mirna. Od njega su se oprostile objavom na Facebooku.

“Naš tata, suprug, ponos i ljubav, Massimo Savić, napustio nas je nakon kratke, ali herojske borbe. Iako je otišao s ovoga svijeta, u našim će dušama živjeti vječno; nasmijan, topao, snažan, pun ljubavi i satkan od umjetnosti. Zauvijek ćemo biti tvoje cure. Eni i Mirna”, napisale su.

“Massimo je bio kratko bolestan, njegov odlazak nas je sve iznenadio” rekla je kroz suze Lana Čulig iz Aqarius Recordsa za 24sata.hr.

On je muzičku karijeru započeo 1983. godine u grupi Dorian Gray. Njihov najpoznatiji album je “Sjaj u tami”. Grupa se raspala tri godine kasnije zbog finansijskih problema te on započinje solo karijeru.

Objavio je albume “Stranac u noći”, “Riječi čarobne”, “Muzika za tebe”, “Vještina I”, “Vještina II”… Zahvaljujući njegovim specifičnim glasovnim sposobnostima, mnogi su ga smatrali jednim od najboljih muzičara na Balkanu.

The post U 61. godini života preminuo je legendarni pjevač Massimo Savić appeared first on Kameleon M&M.

Powered by www.Srebrenik.net

Također provjerite

Izazovi i problemi vodovodnog i odvodnog sistema u Srebreniku – kritika

Međutim, nedostatak konkretnih akcija i jasne strategije za rješavanje problema čini da mnogi vjeruju kako trenutna gradska uprava nije sposobna nositi se s ovim velikim izazovima. Situacija je naročito kritična u ruralnim područjima, gdje nepostojanje kanalizacione mreže stvara sve veće ekološke i zdravstvene probleme (pogledajte malo na šta liče pojedini potoci koji prolaze kroz Seonu, Luku, kako nam Tinja izgleda i koliko smeća je u potocima koji se ulijevaju u Tinju). Gradska uprava bi trebala posvetiti posebnu pažnju i ovim zajednicama, osigurati financiranje za razvoj infrastrukture i osigurati da svi građani imaju pristup osnovnim uslugama koje su ključne za bolji i kvalitetan život.

Atina i Akropolis – simbol starogrčke civilizacije

Akropolis, smješten u srcu Atine, predstavlja ključni simbol starogrčke civilizacije i važan arheološki lokalitet. Naziv "akropolis" potiče od grčkih riječi za "visoko" i "grad". Najpoznatija građevina na Akropolisu je Partenon, hram posvećen božici Ateni, izgrađen u 5. stoljeću prije nove ere. Osim Partenona, kompleks uključuje i Erehtejon s Kariatidama i Propileje, monumentalni ulaz. Akropolis je bio svjedok mnogih promjena tokom istorije, od vjerskog središta do vojne utvrde. Danas je prepoznat kao svjetska baština i privlači brojne turiste. On simbolizuje ne samo antičku Grčku, već i trajnu kulturnu i umjetničku vrijednost.