U sklopu OGUS-a 2024 održana pozorišna predstava “Ko je lud” Narodnog pozorišta Zenica

U okviru manifestacije Srebrenik – Otvoreni grad umjetnosti 2024, na ljetnoj pozornici Doma kulture u Srebreniku, odigrana je pozorišna predstava “Ko je lud” Narodnog pozorišta Zenica, u kojoj glume Adem Smailhodžić i Zlatan Školjić dok režiju potpisuje Mirza Begović. Radnja predstave prati čovjeka koji dolazi kod psihologa. Ko je lud: čovjek od psihijatra traži uvjerenje da nije lud.

Birokracija je luda- „ganjajući papire“ je poludio. Naša svakodnevnica. Borba sa birokracijom. Naizgled jednostavan zadatak pretvara sa u ispit u kojem se više ne zna ko je lud. U ovoj komediji karaktera se na jedan duhovit način prikazuje sav besmisao “ganjanja papira” koji je manje više sličan u svim Ex Yu državama.

Kroz smijeh i komediju govori se o gorućem problemu onoga gdje mi danas živimo, našeg društva, ali na jedan vrlo duhovit, inteligentan način progovaramo o mjerama i granicama ljudske banalnosti i svijesti, na šta je to sve čovjek spreman.

Također provjerite

Ilustracija za članak: Održana 17. sjednica Gradskog vijeća Srebrenik

Održana 17. sjednica Gradskog vijeća Srebrenik

Radno vrijeme ugostiteljskih i trgovačkih objekata u Srebreniku za vrijeme trajanja Svjetskog prvenstva u fudbalu biće produženo i to do 02:00 sata poslije ponoći,...

Srebrenik dobija moderno digitalno kino za 305.000 KM

Grad Srebrenik uskoro će dobiti moderno digitalno kino opremljeno savremenom tehnologijom, a za projekat je planirano 305.000 KM.