Ulica Mirze Delibašića dobila novi izgled vrijedan 466 hiljada KM

Gradonačelnik Tuzle Jasmin Imamović i pomoćnik gradonačelnika za Službu za komunalne poslove, izgradnju i poslove mjesnih zajednica, Mirela Uljić, obišli su danas završne radove na sanaciji ulice Mirze Delibašića.

Gradonačelnik je istakao da se radi o veoma važnoj transferzali, koja povezuje Sjevernu i Južnu saobraćajnicu: „Počeli smo sa radovima na Sjevernoj saobraćajnici, izgradnjom kružnog toka kod Tenisa, sanacijom i zamjenom podzemnih instalacija vezanih za kružni tok i za ulicu Mirze Delibašića, sve do ukrštanja ove ulice sa ulicom Petra Kočića. Dalje smo nastavili radove na podzemnim instalacijama i na postavljanju svih asfaltnih slojeva u cijeloj ulici Mirze Delibašića, do Južne saobraćajnice. Investicija kružnog toka i ulice Mirze Delibašića do ukrštanja sa ulicom Petra Kočića bila je preko 600.000 KM, a od ulice Petra Kočića do Južne saobraćajnice oko 466.000 KM“, izjavio je gradonačelnik.

U okviru ovog projekta, koji predstavlja drugu fazu sanacije ulice Mirze Delibašića, obuhvaćena je detaljna sanacija oborinske kanalizacije u dužini od oko 230m, sanacija fekalne kanalizacije sa svim potrebnim priključcima u dužini od oko 130m, te sanacija i zamjena vodovodnih cijevi u dužini od oko 150m. Kompletna podzemna infrastruktura, zajedno sa sanacijom kolovoza i trotoara, koštala je oko 466.000 KM. Pored navedenih radova, Centralno grijanje d.d. Tuzla je iz vlastitih sredstava uradilo sanaciju vrelovodne mreže u dužini oko 65m, za potrebe objekta MUP-a TK, zatvora i susjednih objekata.

The post Ulica Mirze Delibašića dobila novi izgled vrijedan 466 hiljada KM appeared first on Kameleon M&M.

Powered by www.Srebrenik.net

Također provjerite

Izazovi i problemi vodovodnog i odvodnog sistema u Srebreniku – kritika

Međutim, nedostatak konkretnih akcija i jasne strategije za rješavanje problema čini da mnogi vjeruju kako trenutna gradska uprava nije sposobna nositi se s ovim velikim izazovima. Situacija je naročito kritična u ruralnim područjima, gdje nepostojanje kanalizacione mreže stvara sve veće ekološke i zdravstvene probleme (pogledajte malo na šta liče pojedini potoci koji prolaze kroz Seonu, Luku, kako nam Tinja izgleda i koliko smeća je u potocima koji se ulijevaju u Tinju). Gradska uprava bi trebala posvetiti posebnu pažnju i ovim zajednicama, osigurati financiranje za razvoj infrastrukture i osigurati da svi građani imaju pristup osnovnim uslugama koje su ključne za bolji i kvalitetan život.

Atina i Akropolis – simbol starogrčke civilizacije

Akropolis, smješten u srcu Atine, predstavlja ključni simbol starogrčke civilizacije i važan arheološki lokalitet. Naziv "akropolis" potiče od grčkih riječi za "visoko" i "grad". Najpoznatija građevina na Akropolisu je Partenon, hram posvećen božici Ateni, izgrađen u 5. stoljeću prije nove ere. Osim Partenona, kompleks uključuje i Erehtejon s Kariatidama i Propileje, monumentalni ulaz. Akropolis je bio svjedok mnogih promjena tokom istorije, od vjerskog središta do vojne utvrde. Danas je prepoznat kao svjetska baština i privlači brojne turiste. On simbolizuje ne samo antičku Grčku, već i trajnu kulturnu i umjetničku vrijednost.