UNICEF donirao BiH medicinsku opremu vrijednu oko 570 hiljada KM

UNICEF je Ministarstvu civilnih poslova Bosne i Hercegovine uručio donaciju vrijednosti 335.500 dolara (oko 570.000 KM), namijenjenu zdravstvenim radnicima koji rade sa pacijentima zaraženim koronavirusom.

“Donacija zaštitne opreme sastoji se od setova zaštitnih maski, rukavica, mantila, naočara, obuće, štitnika za lice i tijelo”, saopšteno je iz ove organizacije.

Ministarstvo civilnih poslova rasporedit će proporcionalno ovu donaciju vlastima u Republici Srpskoj, Federaciji BiH i Brčko distriktu, odakle će ići dalja distribucija prema zdravstvenim ustanovama.

U saopštenju se navodi da UNICEF u BiH od početka pandemije Kovida-19 radi zajedno sa institucijama BiH, pomažući vlastima u domenu krizne komunikacije, Kovid-19 vakcinacije, obezbjeđenja zaštitne opreme, uputstava i opreme za škole i zdravstvene ustanove, podrške unapređenju mentalnog zdravlja djece i porodica, kao i nabavke zaštitne opreme za socijalne radnike, te interventne nabavke neophodnih sredstava za zaštitu, vakcine i opreme za hladni lanac.

Ova donacija primljena je putem UNICEF-ovog logističkog centra u Kopenhagenu.

UNICEF je i logistički koordinator za nabavku vakcina, koje u BiH stižu putem “Kovaks” mehanizma

The post UNICEF donirao BiH medicinsku opremu vrijednu oko 570 hiljada KM appeared first on Kameleon M&M.

Powered by www.Srebrenik.net

Također provjerite

Izazovi i problemi vodovodnog i odvodnog sistema u Srebreniku – kritika

Međutim, nedostatak konkretnih akcija i jasne strategije za rješavanje problema čini da mnogi vjeruju kako trenutna gradska uprava nije sposobna nositi se s ovim velikim izazovima. Situacija je naročito kritična u ruralnim područjima, gdje nepostojanje kanalizacione mreže stvara sve veće ekološke i zdravstvene probleme (pogledajte malo na šta liče pojedini potoci koji prolaze kroz Seonu, Luku, kako nam Tinja izgleda i koliko smeća je u potocima koji se ulijevaju u Tinju). Gradska uprava bi trebala posvetiti posebnu pažnju i ovim zajednicama, osigurati financiranje za razvoj infrastrukture i osigurati da svi građani imaju pristup osnovnim uslugama koje su ključne za bolji i kvalitetan život.

Atina i Akropolis – simbol starogrčke civilizacije

Akropolis, smješten u srcu Atine, predstavlja ključni simbol starogrčke civilizacije i važan arheološki lokalitet. Naziv "akropolis" potiče od grčkih riječi za "visoko" i "grad". Najpoznatija građevina na Akropolisu je Partenon, hram posvećen božici Ateni, izgrađen u 5. stoljeću prije nove ere. Osim Partenona, kompleks uključuje i Erehtejon s Kariatidama i Propileje, monumentalni ulaz. Akropolis je bio svjedok mnogih promjena tokom istorije, od vjerskog središta do vojne utvrde. Danas je prepoznat kao svjetska baština i privlači brojne turiste. On simbolizuje ne samo antičku Grčku, već i trajnu kulturnu i umjetničku vrijednost.