Vanredna sjednica Vlade TK

Na današnjoj vanrednoj sjednici Vlada Tuzlanskog kantona donijela je Zaključak kojim se zadužuju direktori, odnosno rukovodioci samostalnih kantonalnih uprava i upravnih organizacija, kao i javnih preduzeća i javnih ustanova i drugih institucija čiji je osnivač Tuzlanski kanton da, u vezi sa započetim procedurama prijema zaposlenika na određeno i neodređeno vrijeme, odnosno izdavanja rješenja o prijemu u radni odnos, bilo putem javnog konkursa, internog premještaja, unaprjeđenja zaposlenika ili sporazumnog preuzimanja, a prije nastavka započetih ili započinjanja novih procedura prijema, prethodno pribave saglasnost nadležnog resornog ministarstva, odnosno Vlade Tuzlanskog kantona gdje ne postoji resorna nadležnost nekog od ministarstava.

Resorna ministarstva dužna su da o predmetnom zaduženju kao i njihovom obaveznom postupanju po istom, upoznaju sva javna preduzeća, javne ustanove i druge kantonalne institucije čiji je osnivač Tuzlanski kanton, odnosno koje se finansiraju iz Budžeta Tuzlanskog kantona, iz svoje resorne nadležnosti.

Također se zadužuju rukovodioci kantonalnih ministarstava, samostalnih kantonalnih uprava i upravnih organizacija, ureda pri Vladi Kantona, kao i drugih kantonalnih institucija koje postupke prijema u radni odnos provode po odredbama Zakona o državnoj službi Tuzlanskog kantona, a koji su već započeli odgovarajuće procedure prijema novih zaposlenika po ranije datim saglasnostima Vlade Tuzlanskog kantona, da prije nastavka započetih procedura ponovo pribave saglasnost Vlade Tuzlanskog kantona.

Objava Vanredna sjednica Vlade TK pojavila se prvi puta na Radio Srebrenik.

Srebrenik.NETwork

Također provjerite

Samir Muratović - kandidat SDA za gradonačelnika Srebrenika

Samir Muratović – kandidat SDA za gradonačelnika Srebrenik – intervju

Gosp. Samir Muratović predstavio je niz mjera i planova koji bi, ako budu uspješno implementirani, mogli značajno unaprijediti svakodnevni život građana Srebrenika. Od rješavanja problema s vodosnabdijevanjem, preko stvaranja povoljnijeg poslovnog ambijenta, do modernizacije gradske uprave, jasno je da se kandidat zalaže za konkretne promjene koje odgovaraju potrebama lokalne zajednice. Ostaje da vidimo hoće li njegova vizija naići na podršku građana i na koji će se način planovi ostvariti ako mu bude ukazano povjerenje na predstojećim izborima. Hvala na odvojenom vremenu za intervju.

Analiza Investicija u Općini Srebrenik: Gdje se novac troši?

[ Analiza Investicija u Općini Srebrenik: Gdje se novac troši? Kandidat SDA Samir Muratović objavio …

Srebrenik.NET
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.