
VW Buba klub Srebrenik je osnovan u maju 2008. godine na inicijativu nekolicine ljudi, zaljubljenika u VW BUBU. Klub je osnovan u cilju promoviranja, razvijanja i unapređenja, sakupljanja, očuvanja svih vrsta vozila, a ponajprije VW Bube (na našim prostorima poznate i pod imanom “Folcika”), kako bi se spriječilo njihovo propadanje i uništavanje i u cilju predstavljanja istih kao baštine tehničke kulture u Srebreniku, odnosno Tuzlanskom kantonu, pa i Bosni i Hercegovini.
Osnovni ciljevi i djelatnosti Kluba su:
– nabavka rezervnih dijelova i opreme za članove Kluba
– organiziranje ocjenskih, kružnih i rally vožnji
– sudjelovanje na ocjenskim, kružnim i rally vožnjama
– organiziranje prigodnih kulturnih manifestacija
– razvijanje saradnje sa društvenim, kulturnim, privrednim i privatnim organizacijama
– razvijanje saradnje sa srodnim klubovima u zemlji i inozemstvu
– poticanje razvijanja tehničke kulture i edukacije o očuvanju tehničke i kulturne baštine
– rad na razvijanju ekološke svijesti i očuvanju prirode i okoliša
– organiziranje izložbi, predavanja i filmskih projekcija s područja djelovanja Kluba,
– organiziranje stručnih ekskurzija na susrete i izložbe vozila
– izdavanje publikacija i suvenira
– sakupljanje tehničke i povijesne dokumentacije
– organiziranje raznih promotivnih aktivnosti
– humanitarni rad
– i druge srodne privredne djelatnosti
VW buba klub Srebrenik ima i svoju domenu na http://www.folcika-srebrenik.com/ :).
Srebrenik.NET Digitalni glas Srebrenika, već treću deceniju
pozzdravw…malo cu se raspitati kod kolega pa cu ti javiti…
pozdrav kupio sam bubu 76 god radim je komplet skinuo sam skoljku od sasije i motor sam izvadio pa me interesuje imateli lamelu fi 180 s oprugama hvala unaprijed