Zahtjevi za povećanjem cijena goriva

Nakon što su porasle cijene nafte na svjetskim tržištima poslije dogovora Organizacije zemalja izvoznica nafte (OPEC) i njenih partnera da produže postojeći sporazum o smanjenju proizvodnje nafte za dodatnih mjesec dana, u protekla dva dana su stigli zahtjevi za povećanjem cijene goriva i u Federaciji BiH.

Kako je iz Ministarstva trgovine FBiH potvrđeno za AA, na njihovu adresu već stižu zahtjevi za promjenom cijena goriva.

“Jučer i danas smo primili nekoliko zahtjeva. Tačnije, danas smo imali ukupno devet zahtjeva za povećanje cijene goriva, a jučer oko 75. U petak ćemo imati dosta jasniju sliku o ukupnom broju zahtjeva“, rekli su iz Odsjeka za cijene pri Ministarstvu trgovine FBiH.

Cijene naftnih derivata u Hrvatskoj su također od ponoći značajno porasle tako da je prosječni spremnik benzina skuplji za 8,5 (1,13 eura), a dizela za 7,5 kuna (1 euro).

Podsjetimo, cijene sirove nafte porasle su u ponedjeljak nakon što su Organizacija zemalja izvoznica nafte (OPEC) i njeni partneri u subotu postigli dogovor da produže postojeći sporazum o smanjenju proizvodnje nafte za dodatnih mjesec dana.

OPEC, Rusija i partneri dogovorili su u subotu produženje rekordnog smanjenja proizvodnje nafte do kraja jula, nakon što su se cijene sirove nafte udvostručile u posljednja dva mjeseca zahvaljujući njihovim naporima da s tržišta povuku skoro 10 posto globalne proizvodnje. (RTV SLON)

Objava Zahtjevi za povećanjem cijena goriva pojavila se prvi puta na Radio Srebrenik.

Powered by www.Srebrenik.net

Također provjerite

Analiza Investicija u Općini Srebrenik: Gdje se novac troši?

[ Analiza Investicija u Općini Srebrenik: Gdje se novac troši? Kandidat SDA Samir Muratović objavio …

Izazovi i problemi vodovodnog i odvodnog sistema u Srebreniku – kritika

Međutim, nedostatak konkretnih akcija i jasne strategije za rješavanje problema čini da mnogi vjeruju kako trenutna gradska uprava nije sposobna nositi se s ovim velikim izazovima. Situacija je naročito kritična u ruralnim područjima, gdje nepostojanje kanalizacione mreže stvara sve veće ekološke i zdravstvene probleme (pogledajte malo na šta liče pojedini potoci koji prolaze kroz Seonu, Luku, kako nam Tinja izgleda i koliko smeća je u potocima koji se ulijevaju u Tinju). Gradska uprava bi trebala posvetiti posebnu pažnju i ovim zajednicama, osigurati financiranje za razvoj infrastrukture i osigurati da svi građani imaju pristup osnovnim uslugama koje su ključne za bolji i kvalitetan život.