Zbog tropskih vrućina kupališta u Srebreniku prepuna kupača

Stanovnici  Srebrenika spas od pravih tropskih vrućina pokušavaju pronaći u brojnim kupalištima u Srebreniku i okolini. Po već ustaljenoj tradiciji, najveći broj kupača iz ovog grada u ove vrele avgustovske dane okuplja se u Sportsko-rekreativnom centru „Orion“ u Ormanici. Izgrađen prije desetak godina u predivnom prirodnom ambijentu u blizni magistralnog puta Tuzla-Orašje, desetak kilometara sjeverno od Srebrenika, kupačima iz ovog grada i okoline nudi raznovrsne sadržaje. U velikom sportsko-rekreativnom kompleksu dominira vještačko jezero koje se čistom vodom snabdijeva iz obližnjeg  planinskog potoka.

Kupačima su na raspolaganju i bazeni za djecu i neplivače, a nakon izlaska iz vode, posjetioci spas od nesnosnih vrućina i osvježenje mogu pronaći i u hladovni velike ljetne bašte  koja raspolaže s preko 400 mjesta. Ljubiteljima sporta i rekreacije na raspolaganju su i lijepo uređeni sportski tereni za odbojku na pijesku, košarku, rukomet i ostale sportove. Zahvaljujući bogatoj i raznovrsnoj ponudi, Sportsko-rekreativni centar „Orion“ u ove vrele ljetne dane postao je nezaobilazna destinacija za kupače iz sjeveroistočne Bosne, ali i veliki broj naših građana iz dijaspore koji godišnje odmore provode u svom rodnom kraju. Velike gužve ovih ljetnih dana vladaju i na Gradskim bazenima u Srebreniku. U kompleksu smještenom kod Gradskog stadiona u blizini centra grada, kupačima je na raspolaganju veliki olimpijski i bazeni za djecu i neplivače, te niz drugih sportsko-rekreativnih sadržaja. Veliki broj stanovnika ovog grada svakodnevno putuje i do Panonskih jezera u Tuzli i bazena u susjednoj Gračanici, a nije mali boj ni onih koji su otputovali na Jadransko more, ali i u Tursku, Grčku i druge atraktivne turističke destinacije.

Srebrenik.NETwork

Također provjerite

Vodovod Rekonstrukcija

Stanje vodovodnog i kanalizacionog sistema u Srebreniku

Grad Srebrenik suočava se s ozbiljnim infrastrukturnim izazovima, posebice u pogledu vodovodnog i odvodnog sistema. Prema riječima gradonačelnika Bjelića, trenutna infrastruktura nije renovirana od 1988. godine, dok je grad posljednjih dvadesetak godina narastao za sigurno 500 novih stambenih jedinica, nekih 250 stanova i 250 novih kuća.

Energetsko Siromastvo

Energetsko siromaštvo: Izazovi i rješenja

Energetsko siromaštvo je složen i sveprisutan problem koji pogađa veliki broj domaćinstava širom svijeta, uključujući i Bosnu i Hercegovinu. Prema definiciji, energetsko siromaštvo predstavlja situaciju u kojoj domaćinstva nisu u mogućnosti da priušte osnovne energetske usluge kao što su grijanje, hlađenje, kuhanje, rasvjeta i transport, koje garantuju pristojne uslove života.