Zmajevi savladali Mađarsku u Kelnu!

Košarkaši Bosne i Hercegovine pobijedili su u Kelnu u prvoj utakmici Evropskog prvenstva selekciju Mađarske rezultatom 95:85 te su tako na sjajan način otvorili najveće kontinentalno košarkaško takmičenje.

Nakon ujednačenog početka utakmice, Mađari su igrali dosta bolje pa su sredinom prvog poluvremena imali šest poena prednosti (11:5). Prednost su održavali i do kraja prve dionice, a u istom ritmu su igrali i na početku druge kada su došli do osam poena prednosti (27:19).U tom trenutku probudila se i naša selekcija te su na krilima Jusufa Nurkića i Džanana Muse vratili utakmicu u egal. Na odmor se otišli s minimalnom prednosti Mađara od jednog poena (46:45).

Početkom drugog poluvremena igralo se koš za košem, a onda je uslijedila rapsodija izabranika Adisa Bećiragića. Mađari jednostavno nisu imali rješenja za naše napade pa je u jednom trenutku bilo 12 poena prednosti za BiH (73:61). Mađari su potom pogodili u narednom napadu pa je BiH imala 10 poena prednosti uoči posljednje četvrtine.

Krenuli su Mađari žestoko u posljednjoj četvrtini u namjeri da što prije dođu u priliku da vrate utakmicu u egal i u jednom trenutku im je išlo dobro. Međutim, na nekoliko minuta prije kraja meča naši su ponovo dodali gas i mirno priveli utakmicu kraju.

Najbolji igrač BiH bio je Džanan Musa koji je postigao 19 poena te imao pet skokova i šest asistencija. Odličan je bio i Jusuf Nurkić s 19 poena, dok je Miralem Halilović imao 16 poena i devet skokova. John Roberson je imao 18 poena i pet skokova. Najbolji kod Mađara bio je Benke sa 17 poena.

Bosna i Hercegovina je tako Eurobasket otvorila pobjedom, a u narednom kolu u subotu igra protiv Njemačke. Mađari će se sastati sa Slovencima.

Rezultat po četvrtinama:

BiH – Mađarska 95:85 (17:23, 28:23, 28:17, 22:22)

 

The post Zmajevi savladali Mađarsku u Kelnu! appeared first on Kameleon M&M.

Powered by www.Srebrenik.net

Također provjerite

Festival sevdalinke: Nihad Kantić Šike osvajač Plakete „Safet Isović“

Festival sevdalinke: Nihad Kantić Šike osvajač Plakete „Safet Isović“

Festival sevdalinke: Nihad Kantić Šike osvajač Plakete „Safet Isović“ U velikoj sali Bosanskog kulturnog centra …

Samir Muratović - kandidat SDA za gradonačelnika Srebrenika

Samir Muratović – kandidat SDA za gradonačelnika Srebrenik – intervju

Gosp. Samir Muratović predstavio je niz mjera i planova koji bi, ako budu uspješno implementirani, mogli značajno unaprijediti svakodnevni život građana Srebrenika. Od rješavanja problema s vodosnabdijevanjem, preko stvaranja povoljnijeg poslovnog ambijenta, do modernizacije gradske uprave, jasno je da se kandidat zalaže za konkretne promjene koje odgovaraju potrebama lokalne zajednice. Ostaje da vidimo hoće li njegova vizija naići na podršku građana i na koji će se način planovi ostvariti ako mu bude ukazano povjerenje na predstojećim izborima. Hvala na odvojenom vremenu za intervju.

Srebrenik.NET
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.