Tvrđava Gradina Srebrenik

“Voćni rasadnik” – otvoreni novi kapaciteti na dan općine Srebrenik

Savjetnik federalnog ministra poljoprivrede vodoprivrede i šumarstva i dopremijera Federacije BiH Jerke Ivankovića Lijanovića, Suad Čamdžić danas je u Srebreniku prisustvovao otvaranju novih proizvodnih i rashladnih kapaciteta firme "Voćni rasadnik" d.o.o.

Ova firma uspješno se bavi proizvodnjom voćnog sadnog materijala od 1977. godine, a za 2012. godinu tržištu planiraju ponuditi 600.000 komada drvenastih voćnih sadnica s vrlo atraktivnim sortama, saopćeno je iz Federalnog ministartsva poljoprivrede, vodoprivrede i sumarstva.

"Nezaposlenim građanima općine Srebrenik u ovo teško vrijeme, a na današnji dan kada slave Dan općine, otvaranje novih radnih mjesta predstavlja najbolji poklon. Ovakve poslovne odluke vlasnika firme "Voćni rasadnik" za svaku su pohvalu", kazao je Čamdžić.

On je dodao da Vlada Federacije BiH, te posebno ministar Jerko Ivanković Lijanović, ovakvim i sličnim projektima daju punu podršku.

Ocijenio je da uvezivanje sistema proizvodnje "od našeg polja do našeg stola" najbolje mogu pomoći ovakvi proizvodni kapaciteti.

(tuzlarije.net)  '

Također provjerite

Izazovi i problemi vodovodnog i odvodnog sistema u Srebreniku – kritika

Međutim, nedostatak konkretnih akcija i jasne strategije za rješavanje problema čini da mnogi vjeruju kako trenutna gradska uprava nije sposobna nositi se s ovim velikim izazovima. Situacija je naročito kritična u ruralnim područjima, gdje nepostojanje kanalizacione mreže stvara sve veće ekološke i zdravstvene probleme (pogledajte malo na šta liče pojedini potoci koji prolaze kroz Seonu, Luku, kako nam Tinja izgleda i koliko smeća je u potocima koji se ulijevaju u Tinju). Gradska uprava bi trebala posvetiti posebnu pažnju i ovim zajednicama, osigurati financiranje za razvoj infrastrukture i osigurati da svi građani imaju pristup osnovnim uslugama koje su ključne za bolji i kvalitetan život.

Atina i Akropolis – simbol starogrčke civilizacije

Akropolis, smješten u srcu Atine, predstavlja ključni simbol starogrčke civilizacije i važan arheološki lokalitet. Naziv "akropolis" potiče od grčkih riječi za "visoko" i "grad". Najpoznatija građevina na Akropolisu je Partenon, hram posvećen božici Ateni, izgrađen u 5. stoljeću prije nove ere. Osim Partenona, kompleks uključuje i Erehtejon s Kariatidama i Propileje, monumentalni ulaz. Akropolis je bio svjedok mnogih promjena tokom istorije, od vjerskog središta do vojne utvrde. Danas je prepoznat kao svjetska baština i privlači brojne turiste. On simbolizuje ne samo antičku Grčku, već i trajnu kulturnu i umjetničku vrijednost.

Komentariši