Od osnivanja Međunarodnog suda za ratne zločine u bivšoj Jugoslaviji 25. svibnja 1993. do danas Srbi su osuđeni na više od 900 godina zatvora, a svi ostali na nešto više od 200 godina, pišu Vesti online.
Suradnja Srbije s Tribunalom u Haagu intenzivirana je nakon 5. listopada 2000. i odlaska Miloševića, od kada je Srbija u Haag izručila 44 osobe, pišu beogradske Vesti online.Od osnivanja Međunarodnog suda za ratne zločine u bivšoj Jugoslaviji 25. svibnja 1993. do danas Srbi su osuđeni na više od 900 godina zatvora, a svi ostali na nešto više od 200 godina, pišu beogradske Vesti online dodajući kako je za to vrijeme optužena ukupno 161 osoba, a 125 postupaka je okončano.
Suradnja Srbije s Tribunalom u Haagu intenzivirana je nakon 5. listopada 2000. i odlaska Miloševića, od kada je Srbija u Haag izručila 44 osobe, odgovorila na oko 3.000 zahtjeva Tužiteljstva, obrane okrivljenih i sudskih vijeća za dostavljanje dokumentacije, tvrdi ovaj portal.
Tribunal je oslobodio dvojicu Srba - Miroslava Radića, iz "vukovarske trojke" i Milana Milutinovića, najbližeg Miloševićevog suradnika, a nakon uhićenja Ratka Mladića, jedini preostali bjegunac s haaškog popisa je Goran Hadžić. Trenutno su u tijeku postupci protiv ukupno 36 optuženih.
Od srpskih optuženika u Shevenignenu su umrli Milan Kovačević i Slobodan Milošević, a Slavko Dokmanović i Milan Babić počinili su samoubojstvo. Momir Talić je umro na privremenoj slobodi, a Miroslav Deronjić u zatvoru u Švedskoj na izdržavanju kazne.